حسین زاده

مدیرعامل بانک ملی ایران بر ضرورت رعایت انضباط مالی، دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی، سیاست های مدون بانک، استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی برای کسب سود تاکید کرد.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده در همایش بررسی عملکرد شش ماهه دوم سال گذشته بانک که امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران امور شعب برگزار شد، تمرکز بر کنترل هزینه ها و مدیریت پرداخت سود به سپرده ها را از الزامات سال جدید خواند و خاطرنشان کرد: جذب سپرده به هر قیمتی در دستور کار ما نیست، بلکه باید این اقدام به شکل متعادل  انجام شود.

وی سودآوری در جذب منابع را از اولویت های مهم خواند و اظهار کرد: اهداف تدوین شده بانک برای سال جاری در هفته آینده با همه ادارات ابلاغ می شود و انتظار این است که رعایت دستورالعمل ها مطابق با اهداف از پیش تعیین شده در دستور کار همه بخش های بانک باشد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان این که خوشبختانه بخش قابل توجهی از واحدهای بانک اکنون به سوددهی رسیده اند، ادامه داد: ارائه خدمات کارمزد محور و نیز تقویت فعالیت های ارزی که از محل آن سود برای بانک حاصل می شود نیز باید در سال جاری مورد توجه باشد.

حسین زاده ارائه خدمات غیرحضوری از طریق سامانه های بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: دوره شیوع کرونا نشان داد که بسیاری از خدمات به صورت غیرحضوری قابل ارائه است که تازه ترین نمود آن را می توان در فروش سهام شرکت های دولتی در قالب ETF دید.

وی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در فضای مجازی برای ارزیابی عملکرد واحدهای بانک تاکید کرد و گفت: ارزیابی عملکرد واحدها باید لحظه ای باشد تا اهداف بانک با دقت محقق شود.

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین با تقدیر از خدماتی که بیمارستان این بانک طی دوره شیوع کرونا به عموم مردم و به ویژه کارکنان بانک ارائه کرد، افزود: با تلاش و همت همه بخش های صف و ستاد، بانک ملی ایران در سال جاری شرایط مطلوب تری نسبت به گذشته را تجربه خواهد کرد.

رعایت حداکثری بهداشت اعتباری در بانک

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در این همایش با بیان این که بخش اعتبارات بانک در سال گذشته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد، گفت: بهداشت اعتباری و اعتبارسنجی در واحدهای بانک با حداکثر توان در حال پیاده سازی است.

محمود شایان افزود: تلاش همکاران این است که شاخص های مهمی مانند نرخ موثر و قیمت تمام شده پول را در حد مطلوب نگه دارند تا بانک با حداکثر توان به کار خود ادامه دهد.

وی اظهار امیدواری کرد با شرایط کنونی، بانک با سرعت به سمت سوددهی حرکت کرده و رقبا را پشت سر بگذارد.

بانک ملی ایران افزایش سرمایه می دهد

عضو دیگر هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این همایش از افزایش سرمایه بانک در آینده نزدیک خبر داد.

ناصر شاهباز همچنین با تقدیر از واحدهایی که توانسته اند طی سال گذشته عملکرد مطلوبی از خود به جا بگذارند، بر لزوم تلاش حداکثری برای تحقق اهداف بلند مدت بانک تاکید کرد.

وی با بیان این که در سال جاری با اصلاح ساختار ترازنامه، سود خوبی در بانک ملی ایران حاصل خواهد شد، اظهار کرد: امیدواریم مجموعه شرایط به سمتی پیش برود که بهره وری در بانک به بیشترین حد ممکن برسد.

بانک ملی ایران، پیشتاز خدمات بانکداری غیر حضوری

دیگر عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این نشست با اشاره به خدمات گسترده این بانک که به صورت غیرحضوری ارائه می شود، سامانه های بام، بله، نشان پرداخت و خودگردان را از جمله پیشتازی های بانک ملی ایران در کشور خواند.

مسعود خاتونی با بیان این که سخت افزارهای بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران با هزیه و سختی فراوان تهیه شده اند، از عموم مصرف کنندگان خواست در استفاده از آنها دقت لازم و کافی را به کار ببرند.

او همچنین ارزیابی عملکرد در این دوره را به واقعیت نزدیکتر خواند و اظهار امیدواری کرد در دوره های بعدی، این ارزیابی دقیق تر باشد.

با محدودیت بودجه مواجه ایم

عضو دیگر هیات مدیره بانک ملی ایران در این نشست با اشاره به اقدامات بانک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در واحدها، گفت: بانک با همه توان خود به تهیه اقلام بهداشتی و نیز پیاده سازی پروتکل های ابلاغی اقدام کرد.

عباس شفیعی با بیان این که کشور و به تبع آن بانک ملی ایران با محدودیت های بودجه ای رو به روست، از کارکنان و مشتریان خواست در استفاده از سخت افزارها مانند دستگاه های خودپرداز و دستگاه های کارتخوان حداکثر دقت نظر را داشته باشند.

روند مطلوب وصول مطالبات در بانک

دیگر عضو هیات مدیره بانک ملی ایران هم در این همایش با بیان این که همه واحدها باید در قبال وصول مطالبات معوق خود را مسئول بدانند، گفت: خوشبختانه روند این اقدام در بانک سرعت گرفته است.

کاووس ایرج پور با اشاره به این که شاخص های کنترل عملیات وصول مطالبات و نیز واگذاری اموال و املاک در بانک شرایط خوبی را نشان می دهد، ادامه داد: دستورالعمل امهال که توسط شورای پول و اعتبار مصوب شده، به زودی ابلاغ می شود و رعایت آن برای همه واحدها الزامی است.

افزایش جذب ارز حاصل از صادرات

معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران هم در این نشست از سرعت گرفتن روند جذب ارز حاصل از صادرات در بانک خبر داد.

محسن امین زارع با بیان این که سال سختی را در حوزه ارز پشت سر گذاشتیم، خاطرنشان کرد: صادرات غیرنفتی در کشور رونق گرفته و بانک ملی ایران در این حوزه با دقت عمل خواهد کرد.

در ادامه این همایش پس از اظهار نظر تنی چند از روسای ادارات امور شعب و بیان دیدگاه ها و چالش های پیش رو، ادارت امور شعب زنجان، مرکزی، خراسان رضوی، بوشهر، کرمانشاه و غرب تهران به همراه شعب مستقل فردوسی و میرداماد به دلیل عملکرد مطلوبشان مورد تقدیر قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =