• ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  • کد خبر: 114428
کنیا

بانک جهانی به منظور کمک به کنیا برای پُر کردن خلاء کسری بودجه این کشور و مقابله با شوک اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، با وام یک میلیارد دلاری به این کشور موافقت کرد.

به گزارش ایبِنا ار رویترز، این وام که فرآیند بررسی آن از پیش بحران بهداشی برخاسته از کووید-۱۹ آغاز شده بود، دومین وامی است که بانک جهانی در قالب وام مستقیم برای تامین کسری بودجه پرداخت می‌کند.

بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تایید این وام به موقع بود زیرا این اعتبار به کنیا کمک خواهد کرد تا شکاف مالی ایجاد شده توسط کرونا را پر کند. کسری بودجه کنیا در سال مالی منتهی به ژوئن، به اندازه ۸.۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یافته است؛ پیش بینی قبلی ۷درصد تولید ناخالص داخلی بود و عمده دلیل آن کاهش مالیات و از دست رفتن درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

«اوکور یاتانی» وزیر دارایی کنیا گفت که تایید این وام، رای اعتمادی مبنی بر نوع مدیریت اقتصاد توسط دولت این کشور است. وی در توییتر نوشت: بانک جهانی برای کشورهایی با بدنه اقتصاد کلان ضعیف، برای تامین کسری بودجه حمایت و کمک مالی فراهم نمی‌کند. این وام در حالی تایید شده که صندوق بین المللی پول هفته گذشته با اعطای وام ۷۳۹ میلیون دلاری به این کشور موافقت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =