نفت

عربستان سعودی پس از توافق با اوپک پلاس مبنی بر تمدید کاهش تولیدات تا پایان جولای، میزان نفت خامی را که در ماه آتی به هفت پالایشگاه آسیایی خواهد فرستاد، کاهش می‌دهد.

به گزارش ایبِنا از بلومبرگ، حجم نفت مورد توافقی که این هفت خریدار در ماه جولای دریافت خواهند کرد، ۱۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

عربستان پس از آنکه ماه گذشته تعدادی از پالایشگاه‌های کره جنوبی را از کاهش نفت ارسالی معاف کرد، برای ماه جولای آنان را از کاهش محموله‌های ارسالی مطلع کرد و این در حالی است که سه پالایشگاه ژاپنی به این دلیل که در ماه ژوئن با محدودیت مواجه شدند، برای ماه جولای ظرفیت کامل خود را دریافت خواهند کرد.

اوپک پلاس به تازگی و در راستای کمک به احیای بازار، با تمدید یک ماهه کاهش تولیدات موافقت کرد.

چین پس از تسهیل مقررات قرنطینه، در میان بازارهای آسیایی از حیث تقاضا پیشتاز است؛ با این حال، انتظار می‌رود روند احیای تقاضا در این منطقه یکنواخت نباشد.

براساس اعلام این مقامات که به شرط حفظ هویت حاضر به گفت‌وگو شدند، کاهش محموله ها سرتاسر آسیا را از جنوب و جنوب شرق آسیا تا بخش‌هایی در شمال آسیا، در بر می گیرد.

آنها می‌گویند، تولیدات عربستان برای دست کم دو پالایشگاه هندی، ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از قبل خواهد بود.

کاهش تولیدات شرکت آرامکو عربستان برای محموله‌های ماه جولای بر نفت‌های سنگین تمرکز دارد؛ با توجه به اینکه عراق که همواره در صف کاهش تولیدات عقب می‌ماند و دیر اقدام می‌کند، از کاهش مضاعف تولیدات خود خبر داده و علاوه بر این حجم تولیدات ونزوئلا نیز به دلیل تحریم‌های آمریکا به پایین‌ترین سطوح خود از سال ۱۹۴۵ تاکنون رسیده است، در نتیجه جریان نفت نیمه ترش بیش از پیش تحدید خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =