نظام بانکی

نماینده مردم قزوین در مجلس یازدهم الکترونیکی شدن خدمات بانکی در سال‌های اخیر را گامی در مسیر شفافیت خواند و بر ضرورت اصلاح نظام بانکی با هدف تحقق جهش تولید تاکید کرد.

فاطمه محمدبیگی در گفتگو با ایبنا با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی در کشور با هدف تحقق جهش تولید، گفت: بانک ها برای رسیدن به رشد و توسعه پایدار در کشور نقش کلیدی داشته، از اینرو رفع ایرادات مترتب بر آنها لازم است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوزه الکترونیکی کردن خدمات بانکی پیشرفت های خوبی داشته ایم، افزود: الکترونیکی شدن خدمات بانکی در سال های اخیر گامی در مسیر شفافیت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بانک ها در انجام وظایف خود نسبت به مردم هنوز جایگاه مناسبی ندارند، تصریح کرد: مردم از بانک ها انتظار تسهیل گری دارند، اما متاسفانه برخی بانک ها تصدی گری کرده و سرمایه گذاری در امور مختلف را در دستور کار خود قرار داده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه تصدی گری بانک ها به نفع تولید نیست، گفت: کنترل بانک ها و هدایت نظام بانکی کشور به سمت سرمایه گذاری در تولید بسیار مهم بوده و نقش بانک مرکزی در این حوزه باید پُررنگ تر دیده شود.

محمدبیگی با بیان اینکه بحث تسهیل گری از سوی بانک ها باید بیش از پیش مدنظر قرار بگیرد، افزود: در مناطق محروم بانک ها تمایلی برای ایجاد شعبه و باجه های ATM ندارند که لازم است برای برقراری عدالت، بانک مرکزی در اینباره نیز تدبیری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها باید با انجام رسالت خود به تقویت اقتصاد کشور اقدام کنند، تصریح کرد: پیاده سازی مدل اسلامی در عملکرد بانک ها موضوع مهمی است که باید پیگیری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =