گمرک

میزان تجارت ۶ ماهه ایران با کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو به بیش از ۹ میلیون و ۱۹۹ هزار تُن برابر با ۴ میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۹۲۰ دلار رسید.

به گزارش ایبِنا، سید روح اله لطیفی،، سخنگوی گمرک در تشریح وضعیت تجارت خارجی کشورمان با کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی "اکو" گفت : در این سازمان ۱۰ کشور ایران، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان وازبکستان عضو هستند که طی ۶ ماه اول سال جاری میزان تجارت خارجی کشورمان با اعضای این سازمان به بیش از ۹ میلیون و ۱۹۹ هزار تن برابر با ۴ میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۵۳۰ هزارو ۹۲۰ دلار رسیده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک افزود : سهم صادرات کشورمان در این بازه زمانی بالغ بر ۶ میلیون و ۵۴۰ هزارو ۲۹۵ تن برابر با ۲ میلیارد و ۵۲۶ میلیون و ۱۸ هزارو ۵۳۸ دلاربوده که از این میزان، کشور افغانستان با یک میلیارد و ۱۰۸ میلیون و ۷۹۸ هزارو ۶۲۷ دلار، مقصد اول صادراتی کالاهای ایراتی به این اتحادیه بوده است.

لطیفی خاطر نشان کرد : کشورمان در نیمه نخست سال ۹۹ بالغ بر ۲ میلیون و ۶۵۷ هزارو ۷۰۶ تن کالا برابر با ۲ میلیارد و ۱۶ میلیون و ۵۱۲ هزارو ۳۸۲ دلار از کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی اکو واردات داشته است که بیشترین میزان واردات از کشور ترکیه به ارزش یک میلیارد و ۸۳۴ میلیون و ۲۴۷ هزارو ۹۴۸ دلار بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =