• ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
  • کد خبر: 119419
دلار

یک نماینده مجلس گفت: تجربه در طی این سال‌ها نشان داده زمانی که نرخ دلار پایین می‌آید، شاهد کاهش شیب تورم و کاهش قیمت برخی از کالاها خواهیم بود.

محسن زنگنه، نماینده مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با ایبِنا در پاسخ به این سوال که در صورت ادامه روند ریزشی نرخ ارز و پایدار شدن آن، آیا می‌توان انتظار داشت که نرخ تورم متعادل‌تر شده و به سمت  هدف تورمی حرکت کند؟ گفت: تجربه نشان داده زمانی که نرخ دلار پایین می‌آید، شاهد کاهش شیب تورم و کاهش قیمت برخی از کالاها خواهیم بود، اما این انتظار که قیمت‌ها به سابق برگردد، بنا به دلایل اقتصادی و انتظاراتی که در جامعه وجود دارد، تقریبا ممکن نیست و چنین نخواهد شد.  

وی درباره چگونگی رفتار دولت و بانک مرکزی در این شرایط بیان کرد: قیمت دلار بیش از آنکه به نتایج انتخابات آمریکا متصل باشد، توسط سیاست‌های بانک مرکزی  به خصوص در زمینه ارزی تعیین می‌شود.

این نماینده مجلس در این خصوص افزود: با سیاست‌هایی که بانک مرکزی اتخاذ کرد و سیاست‌های مناسب وزارت صمت در چند روز گذشته، باز هم کاهش قیمت ارز در این روزها را شاهد ‌بودیم، البته قضیه آمریکا شتاب آن را بیشتر کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =