یوآن دیجیتال

غول خرده فروشی چینی JD.com به عنوان اولین فروشگاه آنلاین بزرگ، یوان دیجیتال را در قرعه کشی آزمایشی ۳ میلیون دلاری قبول می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، قرار است چین یکی از بزرگترین آزمایش های ارز دیجیتال مستقل خود را برگزار کند و آن را برای پرداخت در یکی از بزرگترین سیستم های تجارت الکترونیکی خود، JD.com، در دسترس قرار دهد.

حدود ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان خوش شانس شهر سوژو در استان جیانگ سو در شرق چین، قرار است جمعه آینده بسته های قرمز دیجیتالی به ارزش ۲۰۰ یوان (بیش از ۳۰ دلار) دریافت کنند. قرعه کشی که در مجموع ۲۰ میلیون یوان (۳ میلیون دلار) توزیع خواهد کرد، در آستانه جشنواره خرید پایان سال برگزار می شود که گاهی اوقات آن را روز زوجین نیز می نامند.

برای برنده شدن جایزه، برندگان باید برنامه رسمی دیجیتال رن مین بی را دانلود کنند. این برنامه در حال حاضر برای عموم مردم قابل دسترس نیست و فقط از طریق لینک ویژه ای دانلود می شود. پس از دریافت پول مجازی، خریداران حدود دو هفته فرصت دارند تا آن را صرف کنند و حدود ۱۰ هزار مغازه در این آزمایش شرکت می کنند.

JD.com ، با بیش از ۴۴۰ میلیون مشتری فعال و صدها هزار مارک تجاری، به بزرگترین شرکت با ابتکار عمل تبدیل شده است. روز شنبه، بازوی فین تک این شرکت از طریق حساب رسمی WeChat خود اعلام کرد که یوان دیجیتال را جهت پرداخت برخی از محصولات قبول می کند و به عنوان اولین مرکز خرید اینترنتی شناخته می شود.

با رفتن چین به سمت جامعه ای بدون پول، قرعه کشی سوژو قرار است به یکی از بزرگترین آزمایش های واقعی یوان دیجیتال تبدیل شود. در اوایل سال جاری این دولت در شنژن، مرکز اصلی فناوری کشور، قرعه کشی توزیع ارز دیجیتال به ارزش ۱۰میلیون یوان (۱.۵ میلیون دلار) را انجام داد.

شنژن و سوژو در میان چهار شهر چین هستند که دولت در حال انجام آزمایش های محدود ارز دیجیتال در آن ها بوده است. همچنین پکن اعلام کرده است که یوان دیجیتال در جریان بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ آزمایش می شود.

یوان دیجیتال که رسماً به عنوان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) شناخته می شود و پیش بینی می شود جای پول کاغذی را بگیرد، با معامله های انجام شده از طریق یک برنامه به شماره تلفن هوشمند دارنده متصل می شود. برخلاف ارزهای رمزنگاری شده، این توکن توسط بانک مرکزی کشور صادر و پشتیبانی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =