• ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
  • کد خبر: 120253
طلا

قیمت طلا با امیدهای بیشتر به محرک مالی ایالات متحده نسبت به واکسن کرونا ثابت شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز دوشنبه قیمت طلا ثابت شد؛ همانطور که داده های مشاغل ایالات متحده امیدها را برای محرک های مالی بیشتر تقویت می کند، اگرچه خوش بینی در مورد استفاده از واکسن کرونا قادر به کنترل آن نبود.

قیمت طلای اسپات در ۱۸۳۷.۰۴ دلار در هر اونس ثابت بود، در حالی که معاملات آتی طلای ایالات متحده در۱۸۴۰.۸۰ دلار تغییر چندانی نداشت. به گفته یک استراتژیست ارشد بازار جهانی، رشد ملایم تر مشاغل و محدودیت های حرکتی اجتماعی شدیدتر، ممانعت پاسخ گویی سیاسی کنگره ایالات متحده را کاهش می دهد.

داده های روز جمعه نشان داد که اقتصاد ایالات متحده کمترین کارگر را در شش ماه گذشته در ماه نوامبر اضافه کرده است. مذاکرات با هدف دستیابی به یک بسته جدید امدادی بیماری همه گیر در روز جمعه انجام شد، در حالی که یک گروه دو حزبی از قانون گذاران ایالات متحده تلاش کردند تا درمورد لایحه جدید ۹۰۸ میلیارد دلاری سنگ تمام بگذارند.

اگرچه ممکن است بازار طلا از میزان بسته محرک مالی ناامید شود، احتمالاً بازارها از ماهیت دو جانبه این توافق پشتیبانی می کنند که پیشنهاد می کند مصالحه بیشتری در کنگره ایالات متحده پیش رو باشد.

طلا تمایل دارد که از اقدامات محرک مالی بهره مند شود همانطور که احتمال تورم را افزایش می دهد، در مقابل تورم شمش به عنوان حفاظ به کار می رود. به گفته منابع آگاه، ایالات متحده با بالا بردن عدم اطمینان ژئوپلیتیک، در حال آماده سازی تحریم حداقل دوازده مقام چینی است.

با این حال، هنگامی که انگلیس آماده شد تا اولین کشوری باشد که واکسن COVID-۱۹  فایزر/ بایو ان تک را در این هفته استفاده کند، سود طلا محدود شد. به گفته یک تحلیل گر: اگرچه اخبار واکسن برای طلا نگران کننده است، اما این امر مانع از ادامه سیاست های پولی و مالی دولت نخواهد شد. هر اونس نقره با کاهش۰.۶ درصد  به ۲۴.۰۳ دلار رسید و پلاتین با ۱.۹ درصد کاهش به ۱۰۳۴.۲۹ دلار رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳۵۰.۴۹ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =