بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۱۶۸۸ واحدی معادل ۰.۷۷ درصد به یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۷۶۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در دومین روز کاری هفته (یکشنبه بیست و سوم آذرماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۰۵۶ واحدی معادل ۰.۷۷ درصد به رقم ۳۹۶ هزار و ۳۸۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۸۲۰ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد، عدد ۴۵۶ هزار و ۳۱۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۳۷ واحدی به رقم ۲۹۸ هزار و ۷۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۸۹۱۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۸۴ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۴۰۵ واحد کاهش به رقم  یک میلیون و ۱۱۸ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۰۱۹ واحد کاهش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۳۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، شستا، خودرو، ومعادن، وتجارت، رمپنا، حکشتی و تاپیکو، با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی نوری، شپنا، فارس، و پارس و شبندر، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس  ۱۲ میلیارد و ۶۹۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۱ میلیون و ۸۹۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۵۳ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد نوری(‌پتروشیمی نوری) با ۱۴.۳ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای فاراک، غبهنوش، زمگسا، رکیش، لخزر و کفرا بود. همچنین نماد معاملاتی وسینا(بانک سینا) با ۴.۹۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ثامان، انرژی۳، دیران، وملی، خرینگ و شکربن بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، شپنا، فولاد، وتجارت و خساپا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی بوعلی، وپارس، کماسه، شبندر، فروس، سصفها و شسینا با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای انرژی۱، وسینا، پدرخش، وپست، انرژی۳، وملی و ثشاهد بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون منسوجات، سایر معادن و ذغال سنگ با افزایش همراه شدند و در شاخص صنایع فنی مهندسی، حمل و نقل، وسایل ارتباطی و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =