• ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
  • کد خبر: 120535
نفت کوره

در حالی که پیش‌بینی‌ها برای روند قیمت نفت صعودی است، قیمت طلای سیاه به بالاترین سطح ۹ ماهه رسید.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز،روز پنجشنبه نفت به بالاترین سطح نه ماهه رسید، پس از اینکه داده های دولتی در هفته گذشته کاهش ذخایر نفت خام ایالات متحده را نشان داد، در حالی که پیشرفت به سمت توافق محرک مالی ایالات متحده و تقاضای بالای آسیا نیز قیمت‌ها را افزایش داد.

معاملات آتی نفت خام برنت با ۴۵ سنت معادل ۰.۹درصد افزایش به ۵۱.۵۳ دلار در هر بشکه رسید در حالیکه معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با ۴۶ سنت افزایش یا نزدیک به ۱ درصد افزایش به ۴۸.۲۸ دلار در هر بشکه رسید. هر دو معیار به بالاترین حد خود از اوایل ماه مارس رسیده اند.

به گفته یک تحلیلگر ارشد: همه تیترها برای قیمت نفت صعودی است.

سه پالایشگاه هند تقریباً با ظرفیت ۱۰۰ درصد  کار می کنند، که نشان می دهد تقاضای نفت خام همچنان قوی است و به نظر می رسد ایالات متحده به ارائه محرک مالی و پولی بیشتر ادامه می دهد و دلار را به قیمت پایین تر و بیشتر کالاها را به قیمت بالاتر می رساند.

ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به ۱۱ دسامبر، بیش از انتظار تحلیلگران یعنی کاهش ۱.۹ میلیون بشکه، تا ۳.۱ میلیون بشکه کاهش یافت.

همچنین با افزایش قیمت نفت، قانون گذاران ایالات متحده به توافق در مورد بسته مالی هزینه‌های حمایت از ویروس ۹۰۰ میلیارد دلاری در روز چهارشنبه نزدیک شده بودند که دموکراتها و جمهوری خواهان ارشد نسبت به ماه های گذشته راضی تر به نظر می رسیدند.

همچنین روز پنجشنبه ایالات متحده فعالیت خود را برای رساندن  واکسن COVID-۱۹ به  پزشکان و پرستاران در این کشور گسترش داد جهت مقابله با بیماری همه گیر که باعث کشته شدن بیش از ۲۵۰۰ آمریکایی در روز می شود.

آخرین هفته معاملاتی سال برای قیمت های نفت خام بسیار صعودی بود در حالی که تاجران انرژی بیشتر به پایان روشن COVID توجه می کنند و همچنان که تقاضای آسیا همچنان قوی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =