بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه بیست و چهارم دیماه ۹۹)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود.  به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۸۰۵۹ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به رقم ۳۲۱ هزار و ۳۶۳ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۸۴۰۶ واحدی معادل ۱.۸۲ درصد، عدد ۴۵۴ هزار و ۷۸۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۵۰۱ واحدی به رقم ۲۹۷ هزار و ۵۸۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۰۷۵۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۰۱۸ واحد کاهش به رقم ۸۶۹ هزار و ۱۷۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۰۳۰۸ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۹۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی های وب، فملی،  فولاد، وبملت و شپنا با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا،  همراه،  تیپیکو، خاهن،  سیتا و رمپنا، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۸۹۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۳۰۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۲ هزار و ۴۹۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پدرخش(درخشان‌ تهران) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای خموتور، دفارا، سغرب، خزر  و دارو بود. همچنین نماد معاملاتی فلامی(لامیران‌) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کحافظ، وبصادر، سکرما، کپارس، قثابت و وآذر بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، ثبهساز، شپنا، خساپا،  ولپارس و فملی به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، ولصنم، کمند،  فجام، پدرخش، سنیر و پارس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای وتوصا، کدما، خبهمن، بترانس، کاما، چفیبر و دانا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع مختلف قرمزپوش بودند. به گونه ای که شاخص صنایعی همچون محصولات چرمی، فلزات اساسی، کاشی و سرامیک، بانکها، ماشین آلات، اداره بازارهای مالی و سایر معادن با کاهش مواجه شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =