..

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: این بانک مطابق سال‌های گذشته، هدف تامین مالی ۵ درصد از صادرات غیرنفتی کشور را برای سال۱۴۰۰ تنظیم کرده و سال آینده نیزقرار است همراه با افزایش یابد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، علی صالح آبادی گفت: این بانک با رویکرد رضایت‌مندی مشتریان به عنوان بازوی تامین مالی اکوسیستم صادرات غیرنفتی کشور همواره سعی در بهبود فضای کسب و کار با تکیه بر پتانسیل صادراتی را دارد.

وی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۰ برنامه تامین مالی زنجیره صادرات را برای توسعه کسب و کارهای فعال در حوزه زنجیره اکوسیستم صادرات در دست اقدام خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: بانک مطابق سال‌های گذشته و بر اساس شاخص‌های اختصاصی تنظیمی وزارت امور اقتصادی و دارایی، هدف تامین مالی ۵ درصد از صادرات غیرنفتی کشور را برای سال ۱۴۰۰ تنظیم کرده و سال آینده نیز قرار است همراه با افزایش صادرات غیرنفتی کشور، تسهیلات بانک نیز افزایش یابد. صالح‌آبادی با بیان اینکه چشم‌انداز بانک برای ۵ سال آینده تبدیل شدن به اگزیم بانک برتر منطقه است، افزود: به همین منظور تمامی اقدامات و اهداف راهبردی و سیاست‌ها برای نیل به این چشم‌انداز تدوین شده است.

وی اظهار کرد: تدوین و اجرای چرخه مدیریت بهره‌وری در بانک، یکی از پروژه‌هایی است که بانک تصمیم دارد در سال ۱۴۰۰ آن را اجرا کند و در این راستا سیاست تبدیل شدن به بانک بهره‌ور در کشور و به دست آوردن جایگاه عالی در زمینه شاخص‌های بهره‌وری در میان بانک‌های کشور، در برنامه‌های سال آتی بانک تدوین شده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات تصریح کرد:بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد و محاسبه قیمت تمام شده خدمات بانکی به تفکیک همه سطوح یکی دیگر از پروژه‌هایی است که بانک توسعه صادرات برای افزایش بهره‌وری در دست اقدام دارد.

وی با بیان اینکه بانک توسعه صادرات همواره یکی از بانک‌های پیشرو در زمینه حمایت از صنایع دانش‌بنیان، نوآور، خلاق، استارت‌آپ و کلیه صنایع با تکنولوژی بالا بوده است، افزود: در سال آینده نیز با انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اهداف بالایی را در زمینه حمایت از این صنایع در پیش‌رو دارد. وی اظهار کرد: ارائه خدمات بانکی به صورت غیرحضوری از جمله اهداف دیگری است که بانک در سال جدید در پی آن بوده و قرار است در یک برنامه منسجم، همه مراحل خدمات بانکی را به مشتریان به صورت غیرحضوری ارائه کند.

وی ادامه داد: در این راستا بحث مربوط به امضای دیجیتالی، احراز هویت الکترونیکی و ارتباط با سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات در این خصوص در راس اقدامات قرار دارد. وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن به بانک دیجیتالی از جمله راهبردهای بانک توسعه صادرات برای ۵ سال آینده است، گفت: برای رسیدن به این مهم، برنامه استراتژیک و نقشه راه مربوطه تدوین و در حال اجرایی شدن است. دیجیتالی شدن بانک توسعه صادرات می‌تواند بسیاری از نیازهای مالی و بانکی مشتریان و صادرکنندگان را تامین کند و در این راستا طرح بانکداری باز زیرمجموعه بانکداری شرکتی برای برخی از مشتریان بانکداری شرکتی بانک اجرا شده که استفاده از این تجربه موفق، برای توسعه این سیستم در سال آینده مدنظر است.

صالح‌آبادی اعلام کرد: بانک توسعه صادرات در حوزه بانکداری باز با استفاده از توانمندی‌های شرکت خدمات انفورماتیک و بستر بانکداری باز این شرکت (شاهین) اقدامات مهمی را در این زمینه انجام و آن را از راهبردی ترین محورهای عملیاتی خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه این بانک یکی از فعالیت‌های محوری خود را توسعه این بستر و خدمات‌رسانی بهتر و حل مشکلات مشتریان قرار داده تصریح کرد: بانک توسعه صادرات از این رو در ماه‌های گذشته تمرکز به فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در دستور کار خود قرارداده و سهولت مدیریت و انجام بهینه عملیات بانکی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی را مورد توجه قرار داده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به انجام ۴۳ هزار تراکنش بانکی بالغ بر۵۰۰ میلیارد ریال در بستر بانکداری باز و به صورت کاملا مکانیزه (در یک صندوق)، تصریح کرد: این امر در سیستم بانکی بی‌سابقه بوده و می‌توان آن را دستاورد مهمی برای شبکه بانکی، بستر بانکداری باز و نیز خدمات مالی و فناوری اطلاعات دانست.

به گفته وی، تاکنون به صورت تجمعی در این بستر بیش از ۱۳۹ هزار تراکنش با حجم ریالی بالغ بر یک هزار و ۴۴۰ میلیارد و اتصال بیش از ۳۱۹هزار مرتبه صورت گرفته که خبر از رهیافت خدمات جدیدی به مشتریان بانک می‌دهد.

صالح‌آبادی با بیان اینکه همواره تنوع و تعدد فعالیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نیز مبالغ بالای سرمایه‌گذاری در آنها از دید سازمان بورس و اوراق بهادار حائز اهمیت بوده است، ادامه داد: مدیریت ریسک عملیاتی و انجام مکانیزه عملیات بانکی این صندوق‌ها می‌تواند این مهم را رقم زند.

وی اظهار کرد: بانک توسعه صادرات با تحلیل این موضوع و نیز در دستور کار قرار دادن سرویس‌های بانکداری باز در این خصوص، این امر را اولویت‌های خود قرار داده و با تعامل با «تامین سرمایه تمدن» فرآیند بانکی واریز سود سهامداران و پرداخت وجه ابطال و سایر اقلام مربوط به صندوق را مکانیزه کرده است.

وی ارائه خدمات به کارگزاران بورس در قالب بانکداری باز را از دیگر خدمات این حوزه مطرح کرد که به زودی دستاوردهای آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد که این خدمات به‌زودی در اختیار تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفته و اتصال بازار پول و سرمایه از طریق زیرساخت‌های عملیاتی و فناوری این بانک با سهولت بهتری انجام گیرد.

به گفته صالح‌آبادی، از آنجا که عملیات صندوق‌ها شامل صدور و پرداخت اضافه، صدور پرداخت وجه ابطال، مبادله با کارگزاران، واریز سود در صندوق‌ها و... بر بستر بانکداری باز کاملا مکانیزه می‌گردد این مهم را باید به جز افزایش سرعت برای مدیر صندوق دربردارنده کنترل بیشتر، عدم دخل، تصرف در حساب‌ها، پایش بهتر عملیات و نهایتا خدمات‌رسانی بهتر به سرمایه‌گذاران دانست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =