• ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
  • کد خبر: 122597
بازار سهام

سهام در آسیا و اقیانوسیه در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت، در حالی که فعالیت بخش خدمات در چین در ماه گذشته کند شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ منجر به افزایش سود در بازارهای بزرگ این منطقه شد که تا بعد از ظهر ۱.۶۹ درصد جهش کرد. سهام بانک های چینی ذکر شده در این شهر با رشد چشمگیری روبرو شدند: بانک سازندگی چین ۳.۸ درصد، بانک صنعتی و بازرگانی چین ۴.۴۱ درصد و بانک چین ۲.۶ درصد رشد کردند.

سهام های چین نیز با افزایش ۱.۳۳ درصدی کامپوزیت شانگهای و افزایش ۰.۷۲۶ درصدی شنزن رشد کرد.

شاخص PMI بخش خدمات Caixin / Markit  در ماه فوریه ۵۱.۵ بود که نسبت به مقدار ۵۲ در ژانویه  کاهش یافته است.  اس اند پی/ ای اس اکس ۲۰۰ در استرالیا حدود ۰.۷ درصد بالاتر رفت.

بر اساس ارقام منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا، تولید ناخالص داخلی استرالیا در سه ماهه منتهی به دسامبر ۳.۱ درصد افزایش یافت. این رقم انتظارات برای رشد ۲.۵ درصدی اقتصاددانان را طبق نظرسنجی رویترز جبران کرد و رشد ۳.۴ درصدی را در سه ماهه سوم به دنبال داشت.

در ژاپن، نیک کی ۲۲۵ به میزان ۰.۱۲ درصد بالاتر رفت در حالی که شاخص تاپیکس ۰.۱ درصد افت کرد. کاسپای کره جنوبی ۰.۶۶ درصد صعود کرد.

مهم ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن ۰.۹۲ درصد رشد کرد.

وال استریت

در وال استریت، شاخص صنعتی داو جونز ۱۴۳.۹۹ واحد افت کرد و در ۳۱۳۹۱.۵۲ واحد بسته شد. اس اند پی ۵۰۰ با افت ۰.۸۱ درصد مواجه شد و معاملات خود را در ۳۸۷۰.۲۹ به پایان رساند در حالی که کامپوزیت نزداک با ۱.۶۹ درصد افت قیمت در ۱۳۳۵۸.۷۹ بسته شد.

روز سه شنبه با پیشرفت ویروس کرونا، جو بایدن گفت که این کشور واکسن کرونا برای تزریق همه بزرگسالان کشور را تا پایان ماه می  یعنی دو ماه زودتر از آنچه پیش بینی شده بود، خواهد داشت.

ارزها و نفت

شاخص دلار آمریکا، در برابر سبد همتایان خود، در ۹۰.۸۰۹ قرار گرفت.

ین ژاپن با ۱۰۶.۸۵ در هر دلار معامله شد.

 دلار استرالیا در ۰.۷۸۲۵ دلار تغییر قیمت داشت.

روز چهارشنبه قیمت نفت در معاملات آسیا افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی نفت خام برنت با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۶۲.۹۶ دلار در هر بشکه رسید.

معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۵۹.۹۳ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =