بانک ملی ایران در قاب ایبِنا

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: بر اساس الزامات قانونی، اکنون بخش قابل توجهی از تسهیلات خرد این بانک به صورت کارت اعتباری پرداخت می شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر سید فرید موسوی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی بانک ملی ایران، تسهیلات خرد را روشی برای رفع نیازهای عمومی متقاضیان دانست و خاطرنشان کرد: برخی از این نیازها به خرید کالا مربوط نمی شود و باید به صورت سنتی به مشتری پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه کشور به توسعه فرهنگ استفاده از کارت اعتباری نیاز دارد، افزود: هدف از تخصیص کارت اعتباری به جای پول نقد، تمرکز بر حمایت از تولید و رسیدن منابع به مقصد است، به طوری که تسهیلات در جایی غیر از محل تعیین شده هزینه نشود.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به این که کارت های اعتباری همچنان در واحدهای صنفی قابلیت نقدشوندگی دارند، گفت: این روش بر خلاف هدف سیاستگذار است و البته نشان می دهد که متقاضیان تسهیلات در مواردی همچنان به منابع نقدی نیاز دارند.

موسوی با بیان این که چنین معضلی می تواند نشان دهنده الزام برای بازنگری در سیاست های مرتبط با پرداخت تسهیلات خرد باشد، افزود: می توان با در نظر گرفتن روشی میانه، تسهیلات خرد را در دو قالب کارت اعتباری یا پرداخت نقدی ارائه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =