بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳ هزار و ۷۹۹ واحدی معادل ۰.۲۹ درصد به یک میلیون و ۳۰۳ هزار و ۸۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۴  واحدی به ۱۸ هزار و ۸۱  واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۸۹ واحدی معادل ۰.۲۹ درصد به رقم ۳۳۹ هزار و ۲۸۹ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۷۶ واحدی معادل ۰.۰۶ درصد، عدد ۴۴۲ هزار و ۸۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۹ واحدی به رقم ۲۸۸ هزار و ۵۰۵ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۳۶۶  واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۲۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۸۶۸ واحد کاهش به رقم ۹۶۲ هزار و ۹۹۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۹۲۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۶۰۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، تاپیکو، خودرو، ومعادن، اخابر و وبملت با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فولاد، شتران، اپال و شستا، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری سال، معامله‌گران بورس ۱۸ میلیارد و ۷۶۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۱۰ هزار و ۹۲۷ نوبت معامله و به ارزش ۱۳۳ هزار و ۳۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غبشهر(صنعتی‌ بهشهر) با ۵.۸۴ درصد رشد و پس از آن، نمادهای خرینگ، لابسا، زپارس، فروس و واتی بود. همچنین نماد معاملاتی زکوثر(سرمایه گذاری کشاورزی کوثر) با ۴.۶۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای برکت، تایرا، چکاپا، وملی، البرز و پکرمان قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، شستا، شتران، اپال، فملی، فولاد، بترانس و خساپا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی البرز۴، پارند، کمند و وپست با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای برکت، کاذر، کویر و کلوند ، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =