• ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 123661
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۱ هزار و ۵۲۰ واحدی معادل ۰.۹۶ درصد به یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۸۲۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۰ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۹۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۹۹۷ واحدی معادل ۰.۹۶ درصد به رقم ۳۰۹ هزار و ۳۵ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۹۴۵ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد، عدد ۴۲۸ هزار و ۱۲۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۶۱۵  واحدی به رقم ۲۷۸ هزار و ۶۹۱ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۴۳۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۹۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۹۶۰۴ واحد کاهش به رقم ۸۶۴ هزار و ۴۷۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۹۲۴۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۱۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، فارس، شستا، کچاد، وغدیر و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی تاصیکو، افق و وکار، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۳ میلیارد و ۲۰۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۱۸۳ هزار و ۷۳۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فنوال(نورد آلومینیوم‌) با ۴.۰۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وکار، افق، زپارس، تاصیکو و وساخت بود. همچنین نماد معاملاتی وپست(پست بانک ایران) با ۳ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سخوز، ونیرو، فنورد، پترول، پاکشو و وغدیر قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =