بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۵  هزار و ۷۲ واحدی معادل ۰.۴۲ درصد به یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۰۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۶۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۳۱۹ واحدی معادل ۰.۴۲ درصد به رقم ۳۱۴ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۰۸ واحدی معادل ۰.۰۵ درصد، عدد ۴۲۷ هزار و ۲۵۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۳۵ واحدی به رقم ۲۷۸ هزار و ۱۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۷۹۲۲ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۲۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۷۱۰ واحد افزایش به رقم ۸۸۲ هزار و ۱۵۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۳۶۳ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی وبملت، فارس، فملی، وپاسار، وتجارت، فولاد و وبصادر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی رمپنا، اخابر و شپنا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۴۵۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۷۶ هزار و ۱۳۷ نوبت معامله و به ارزش ۴۴ هزار و ۴۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خبهمن(گروه‌بهمن‌) با ۵.۹۳ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کنور، وبملت، وبصادر، وتجارت و ونوین بود. همچنین نماد معاملاتی اخابر(مخابرات ایران) با ۲.۹۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وتوس، خزامیا، وپست، رمپنا، حکشتی و زپارس قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =