بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳ هزار و ۶۲۶ واحدی معادل ۱.۱۴ درصد به یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۷۱۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۷۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۵۴۵  واحدی معادل ۱.۱۴ درصد به رقم ۳۰۷ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۱۹۷ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد، عدد ۴۲۴ هزار و ۴۸۲  واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۷۷۹ واحدی به رقم ۲۷۶ هزار و ۳۱۷ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۴۰۴۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۹۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۳۳۰ واحد کاهش به رقم ۸۶۰ هزار و ۵۳۰  واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۲۸۶۸ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۹۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، شستا، کچاد، تاپیکو و پارسان با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وبملت، وپاسار و وپخش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۲ میلیارد و ۹۸۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۱۴ هزار و ۵۶۰ نوبت معامله و به ارزش ۲۲ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وساخت(سرمایه‌ گذاری‌ ساختمان‌ایران‌) با ۴.۴۳  درصد رشد و پس از آن، نمادهای ثمسکن، وپخش، وبملت، وپاسار و واعتبار بود. همچنین نماد معاملاتی شستا(سرمایه گذاری تامین اجتماعی) با ۳ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای قنیشا، پارسان، ساراب، برکت، شپدیس و فایرا قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =