• ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 124275
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۲ هزار و ۱۸۹ واحدی معادل ۱.۱۰ درصد به یک میلیون و ۹۵ هزار و ۷۲۶  واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۷۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه سوم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۱۶۲ واحدی معادل ۱.۱۰ درصد به رقم ۲۸۴ هزار و ۲۵۳ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۹۹۹ واحدی معادل ۱.۲۹ درصد، عدد ۳۸۳ هزار و ۲۱۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۲۳۲ واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۶۰۳۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۵۹۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۷۹۹ واحد کاهش به رقم ۷۹۳ هزار و ۳۸۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۱۲۸۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی وبملت، وتجارت، پارسان، وبصادر، رمپنا، خساپا و فارس با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شتران، وغدیر و کچاد، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۳۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۵۳ هزار و ۷۱۱  نوبت معامله و به ارزش ۲۸ هزار و ۲۳۵  میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سخزر(سیمان‌ خزر) با ۵.۹۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای نمرینو، سمازن، ساراب، دابور و وتوسم بود. همچنین نماد معاملاتی خفنر(فنرسازی‌خاور) با ۵۴.۱۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دکوثر، سبهان، ساروم، وبملت، سبجنو و سفانو قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =