• ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
  • کد خبر: 124479
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸ هزار و ۱۹۰ واحدی معادل ۰.۷۲ درصد به یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۶۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۹۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه دوازدهم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۱۲۱ واحدی معادل ۰.۷۲ درصد به رقم ۲۹۷ هزار و ۴۸۴ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۶۱ واحدی معادل ۰.۱۷ درصد، عدد ۳۸۲ هزار و ۳۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۲۶  واحدی به رقم ۲۴۶ هزار و ۳۸۴ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۸۴۲ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۴۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۸۶۰ واحد افزایش به رقم ۸۳۹ هزار و ۱۰۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۳۵۹۴ واحد افزایش  همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، شپنا، فارس، شتران، وغدیر و خودرو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کگل، خموتور و وامید، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۸۵۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۷۸ هزار و ۹۳۰ نوبت معامله و به ارزش ۴۸ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد آبادا(تولید نیروی برق آبادان) با ۷.۲۲ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کدما، پتایر، برکت، پکویر و حفاری بود. همچنین نماد معاملاتی خموتور(موتورسازان‌تراکتورسازی‌ایران‌) با ۲۷.۹۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سبهان، وایران، ختراک، غبهنوش، کگاز و دامین قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =