دستگاه کارتخوان

بیش از ۹.۶ میلیون کارتخوان فروشگاهی،۱.۴ میلیون ابزار موبایلی و ۱.۶ میلیون ابزار پذیرش اینترنتی در اردیبهشت ماه فعال بوده و مورد استفاده قرار گرفت و حدود ۹۰ درصد تراکنش‌ها از طریق کارتخوان‌ها انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ بررسی جدیدترین گزارش شاپرک از سهم ابزارهای پذیرش از تعداد تراکنش ها در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نشان می دهد، کارتخوان فروشگاهی با ۸۹.۸۹ درصد بیشترین سهم را داشته و پس از آن ابزار پذیرش اینترنتی با ۶.۴۹ درصد و در نهایت ابزار پذیرش موبایلی با ۳.۶۳ درصد، در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین مقایسه سهم تعدادی هریک از ابزارهای پذیرش فعال سیستمی از کل ابزارهای بازار در اردیبهشت ماه امسال، بیان گر جایگاه نخست کارتخوان فروشگاهی با تعداد بیش از ۹ میلیون و ۶۶۶ هزار ابزار فعال سیستمی معادل ۷۵.۸۶ درصد از سهم بازار است. هر چند این درصد در فروردین ماه ۷۶.۰۵ درصد بوده است.

از سویی مجموع تعداد ابزارهای فعال سیستمی در اردیبهشت ماه سال جاری به رقم ۱۲ میلیون و ۷۴۲ هزار ابزار رسیده که نسبت به فروردین ماه، بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش، بررسی سرانه استانی کارتخوان های فروشگاهی فعال سیستمی به ازای افراد بالای ۱۸ سال، نشان از افزایش یا کاهش تعداد سرانه این ابزار فروشگاهی در استان های کشور در دو ماه ابتدایی سال جاری دارد.

به عنوان نمونه، تعداد سرانه ابزار کارتخوان فروشگاهی فعال سیستمی استان یزد در اردیبهشت ماه امسال، ۰.۱۹۴ و برای استان تهران، ۰.۱۸۲ بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =