بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸ هزار و ۹۹۰ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۲۱۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۵۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه بیست و چهارم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۳۲۴ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد به رقم ۲۹۷ هزار و ۳۹۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۹۰۰ واحدی معادل ۰.۲۴ درصد، عدد ۳۷۶ هزار و ۳۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۷۹ واحدی به رقم ۲۴۲ هزار و ۶۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۵۹۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۳۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۹۰۸۱ واحد افزایش به رقم ۸۴۷ هزار و ۴۰۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۹۶۰۴ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی کگل، شستا، فولاد، فملی، شپنا و خودرو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وپاسار، وپارس و وسخوز، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۴۶۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۹۸ هزار و ۱۰۲ نوبت معامله و به ارزش ۴۷ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ساراب(سیمان‌ داراب‌) با ۹.۶۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کدما، خگستر، خودرو، خفنر و خاذین بود. همچنین نماد معاملاتی سخاش(سیمان‌خاش‌ ) با ۲۸.۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای چکاوه، دامین، چدن، ولغدر، کطبس و دلر قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =