• ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  • کد خبر: 125796
مجلس شورای اسلامی - کراپ‌شده

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال جاری تا شهریور ماه موافقت کردند.

به گزارش ایبِنا به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با کلیات طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۳۹۹ کل کشور با ۱۵۷ رأی موافق، ۵ رأی مخالف از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با ۱۵۴ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده طرح مذکور موافقت کردند.

در این ماده واحده آمده است: مهلت جذب اعتبارات سرمایه ای و مالی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور اعم از وجوه نقد و اوراق بهادار (اسناد خزانه، اوراق مشارکت و سایر اسناد مالی اسلامی) تا پایان شهریورما سال ۱۴۰۰ تمدید میگردد. مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات فوق الذکر حداکثر تا دهم مهرماه ۱۴۰۰ به خزانه داری کل کشور واریز میشود. مهلت ارسال صورتحساب دریافت و پرداخت نهایی نیز تا پایان مهرماه ۱۴۰۰ تعیین میشود.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در توضیح این طرح گفت: بر اساس قانون اساسی بودجه یک ساله است و پس از اتمام هر سال مبالغی که تخصیص یافته اما هزینه نشده باید به خزانه بازگردد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود:  در سال گذشته به دلیل مسائل اقتصادی و شیوع کرونا بودجه‌های عمرانی طی ۱۲ ماه سال پرداخت نشد و در اسفندماه تخصیص یافت بنابراین از اسفند ماه تا تیر زمان کافی برای هزینه‌کرد مناسب این اعتبارات وجود نداشت که بر اساس طرح مذکور پایان سال مالی بودجه‌های عمرانی از تیر ماه ۱۴۰۰ به شهریور سال جاری افزایش می‌یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =