• ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
  • کد خبر: 126990
امید حاجتی

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز ۱۷ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال به حساب وزارت جهاد کشاورزی بابت خرید یارانه نهادها، عوامل تولید، خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، امید حاجتی اظهار کرد: این مبلغ از منابع درآمدی تبصره ۱۴ و  در راستای اجرای بند ۲۴ جدول مصارف تبصره مذکور در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و  بابت خرید یارانه نهاد ها، عوامل تولید، خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واریز شد.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور با بیان اینکه تامین نیازهای این حوزه در جهت حمایت از کشاورزان به ویژه در حوزه تولید، خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله زعفران صورت گرفته است، اشاره کرد: این مبلغ در سه مرحله به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز شد؛ در مرحله اول ۷هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال و در مرحله دوم، ۳هزار میلیارد ریال واریز شد و همچنین مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت تا در مجموع ۱۷ هزار میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال واریز شد تا حمایت دولت در این بخش صورت گرفته شده باشد.

حاجتی اضافه کرد: این حمایت در حالی انجام شده است که این رقم در بودجه سال قبل بابت خرید یارانه نهاده ها، عوامل تولید، خرید تضمین محصولات بخش کشاورزی ۶۵۰۰ میلیارد ریال بوده است و در بودجه سال جاری افزایش پیدا کرده است.

پرداخت هزار و ۷۵۰میلیارد ریال بابت خرید واکسن مایه کوبی دام 

وی به اعتبار هزینه ای برای خرید واکسن به منظور واکسیناسیون دام اشاره کرد و عنوان کرد: در قانون بودجه سال جاری مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد ریال در جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) برای خرید واکسن واکسیناسیون دام پیش بینی شده است و تا این مرحله یک هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد ریال به حساب سازمان دامپزشکی کشور واریز شد.

حاجتی با بیان اینکه تامین منابع و حمایت از بخش های تعین شده در جدول مصارف تبصره ۱۴ را با هدف افزایش تولید و بالا بردن بهره وری در این بخش انجام شده است، اشاره کرد:  ان شاء الله با حمایت انجام شده در این بخش توسط دولت و اجرای دقیق نظام حمایتی براساس قانون توسط مسئولان ذی ربط در سازمان دامپزشکی کشور، کشاورزان و دامداران از این حمایت ها در جهت بالا بردن ایمنی دام ها و تولیدات خود بهره ببرند.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور همچنین به ردیف هزینه ای جدید در این بخش اشاره کرد و افزود:  بخشی از این اعتبار پرداخت شده برای تولید و تامین نیاز داخل و صادرات زعفران انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =