پژوهی

رئیس کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران گفت: اصلاح قوانین دست وپاگیر در اولویت کمیسیون تولید و صادرات است که البته شرایط برای توسعه تولید داخلی و صادرات کالا باید فراهم شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، بهمن پژوهی اظهار کرد: رمز ماندگاری در بازارهای صادراتی استمرار تولید و ثبات قیمت کالاهاست و می بایست شرایط برای تولید داخلی فراهم شود، در حال حاضر رفع مشکلات تولیدکنندگان داخلی اهمیت بسیار بالایی دارد، قوانین دست و پاگیر، به روز نبودن ماشین آلات تولیدات داخلی و عدم وجود بستر مناسب برای حضور در بازارهای صادراتی و رقابت در بازارهای جهانی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان است.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به تولید و توسعه پایدار باید صادرات داشته باشیم و همچنین مشکل تامین مواد اولیه، و نوسازی ماشین آلات تولیدی جدی گرفته شود. امروزه در همه جای دنیا از دستگاه ها و ماشین آلات به روز و مجهز به هوش مصنوعی برای تولیدات استفاده می‌کنند و این در حالی است که هنوز تولیدکنندگان داخلی کشور با دستگاه های فرسوده و قدیمی به سختی فعالیت می‌کنند.

پژوهی اظهار کرد: یکی دیگر از دغدغه های بنگاه های تولید کشور ورود کالای قاچاق از مبادی ورودی کشور است که شرایط را برای کار سخت می کنند و اگر بخواهیم گشایش اقتصادی در بخش تولید باز شود، باید موانع پیش روی تولید را برداریم.

رئیس کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران گفت: در شرایط تحریم تنگناهایی برای ورود به بازارهای صادراتی ایجاد شده است و باید نگرشی در عرصه صادرات ایجاد شود، چرا که حضور در عرصه های بین المللی نیاز امروز اقتصاد کشور است که باعث رقابت و دیده شدن ظرفیت بالای تولیدکنندگان داخلی می شود. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =