دلار

معامله گران در بازار امروز ارز شاهد افت نرخ دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و مجاز هستند. این در شرایطی است که نرخ دلار در بازار آزاد نیز با کاهش همراه شده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ بر این اساس در معاملات امروز (سه شنبه نهم آذرماه ۱۴۰۰) بهای دلار و یورو با کاهش نسبت به روز قبل، همراه شده است.

به گونه ای که در لحظه انتشار این گزارش و بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه سنا بانک مرکزی، میانگین موزون نرخ خرید هر اسکناس دلار آمریکا از مردم در بازار ارز به رقم ۲۵۹۳۸ تومان رسیده است، در مقابل میانگین موزون نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در بازار ارز نیز با کاهش ۱۵۲ تومانی نسبت به روز قبل، به رقم ۲۶۴۶۲ تومان رسیده است.

این در حالی است میانگین موزون نرخ خرید هر اسکناس یورو از مردم ۳۰۱۴۴ تومان تعیین شده است و در مقابل، میانگین موزون نرخ فروش هر اسکناس یورو به متقاضی دریافت ارز در بازار، به رقم ۳۰۷۵۳ تومان رسیده است که نسبت به نرخ پایانی روز دوشنبه، ۵۱ تومان ارزان‌تر شده است.

روند افزایش عرضه ارز در سامانه نیما ادامه دارد

مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی با اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور عنوان کرد که مبادلات تجاری ایران از مرز ۶۱.۳ میلیارد دلار گذشت که این رقم رشدی ۴۰ درصدی در ۸ ماهه ۱۴۰۰ داشته است. وی همچنین به فروش ۱۸.۱ میلیارد دلار ارز نیمایی در ۸ ماهه امسال اشاره کرده است که رشدی ۶۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است. مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با استناد به این آمار اعلام کرده است که روند افزایش عرضه ارز در سامانه نیما همچنان ادامه دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =