بازار مالی

آخرین قیمت نفت، قیمت ارز و طلا، سهام‌های بازار آسیا و اقیانوسیه و وال استریت و ارزهای رمزنگاری شده در معاملات امروز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، تغییرات بازارهای جهانی حاکی از افزایش قیمت نفت، افزایش ارزش سهام ها در بازار آسیا، ثبات قیمت طلای جهانی و نوسان در بازار ارزهای رمزنگاری شده است که شرح آن در ذیل آمده است:

  • با کاهش نگرانی ها ازسویه اومیکرون، قیمت نفت افزایش یافت

روز سه‌شنبه قیمت نفت افزایش یافت، به این دلیل که نگرانی‌ها در مورد تأثیر سویه اومیکرون بر تقاضای سوخت جهانی کاهش یافت و با توقف در مذاکرات هسته‌ای ایران، بازگشت عرضه نفت خام ایران به تاخیر افتاده است. بهای معاملات آتی نفت خام برنت پس از ۴.۶ درصد افزایش روز دوشنبه، ۳۴ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۳.۴۲ دلار در هر بشکه در ساعت ۴:۵۴ صبح به وقت تهران رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۳ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش به ۶۹.۹۲ دلار در هر بشکه رسید. هفته گذشته قیمت نفت به دلیل نگرانی ها از اینکه ممکن است واکسن ها در برابر نوع جدید ویروس کرونا موثر نباشند، کاهش یافت و این نگرانی را ایجاد کرد که ممکن است دولت ها مجدداً محدودیت هایی را برای مهار شیوع آن اعمال کنند و به رشد جهانی و تقاضای نفت ضربه بزنند.

  • بازار آسیا و اقیانوسیه سبزپوش بود

روز سه‌شنبه سهام ها در سراسر آسیا و اقیانوسیه جهش کردند و از ضررهای روز دوشنبه برگشتند. هنگ سنگ هنگ کنگ حدود ۲ درصد رشد کرد و سهام های املاک افزایش یافت. برخی از سهام های فناوری نیز نسبت به قبل بهبود یافتند. تن سنت ۲.۶۸ درصد رشد کرد و علی بابا پس از افت نزدیک به ۶ درصد در روز دوشنبه، ۱۰.۳۸ درصد افزایش یافت. سهام های چین با افت ۰.۱۲ درصدی کامپوزیت شانگهای و افت ۰.۴۸ درصد شنژن کاهش یافت. نیک کی ۲۲۵ ژاپن ۲.۲ درصد جهش وتاپیکس۲ درصد رشد کرد. سهام های سافت بانک پس از سقوط بیش از ۸ درصدی روز دوشنبه، ۸.۴۷ درصد افزایش یافت. در استرالیا، اس اند پی/ای اس اکس ۲۰۰ نزدیک به ۱ درصد افزایش یافت. کره جنوبی ۰.۴۸ درصد رشد کرد. ام اس سی آی، جامع ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه حدود ۱ درصد افزایش یافت.سهام های اورگراند برای بهبود از پایین ترین رکورد روز دوشنبه درمعاملات اولیه سه‌شنبه افزایش یافت، بعد از قدرت اش کاسته شد و اخیراً تنها ۰.۵۵ درصد افزایش یافت.

  • وال استریت سبزپوش بود

ارزش سهام ها در وال استریت با خوش‌بینی مبنی بر اینکه ممکن است سویه اومیکرون خیلی بد نباشد، افزایش یافت. میانگین صنعتی داوجونز با جبران زیان هفته قبل نزدیک به ۶۵۰ واحد افزایش یافت. کامپوزیت نزداک از محدوده منفی خارج شد و ۰.۹ درصد بالاتر رفت و به ۱۵۲۲۵.۱۵ رسید. اس اند پی ۵۰۰ با ۱.۱ درصد افزایش به ۴۵۹۱.۶۷ رسید.

  • بازار ارز

 شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان خود، ادامه صعود خود از سطوح بالاتر قبلی در ۹۶.۲۲۴ قرار گرفت .ین ژاپن با ۱۱۳.۶۲ در هر دلار داد و ستد شد و از دیروز به روند کاهشی خود ادامه داد. دلار استرالیا با افزایش قیمت در ۰.۷۰۶۸ دلار بود.

  • با دلار قوی تر و رشد سود اوراق قرضه آمریکا، قیمت جهانی طلا ثابت ماند

روز سه‌شنبه قیمت طلا ثابت بود، دلار قوی‌تر و سود بیشتر خزانه‌داری آمریکا بر جذابیت آن تأثیر گذاشته است. هر اونس طلا تا ساعت ۵:۰۰ صبح به وقت تهران تغییر چندانی نداشت و به ۱۷۷۸.۷۹ دلار رسید. بهای معاملات آتی طلای آمریکا در ۱۷۸۰.۰۰ دلار ثابت بود. روز دوشنبه بن برادبنت، معاون بانک انگلستان گفت که ممکن است تورم در بریتانیا در ماه آوریل به راحتی از ۵ درصد فراتر رود و بازار کار تحت فشار این کشور در خطر تبدیل شدن به منبع دائمی تورم است. کاهش محرک‌های مالی و افزایش نرخ بهره منجر به افزایش سود اوراق قرضه دولتی می‌شود و هزینه نگهداری طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

 بازارهای مالی که امسال برای رمزگشایی سیگنال‌های سیاست‌گذاری بانک‌های مرکزی با مشکل مواجه شده‌اند، در ماه دسامبر با بزرگ ترین چالش خود مواجه می‌شوند، که در این ماه در عرض ۲۴ ساعت فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس جلسات مهمی را برگزار می‌کنند. روز دوشنبه وزرای دارایی منطقه یورو در مورد چشم انداز رشد اقتصادی علی رغم نوع جدید ویروس کرونا خوش بین باقی ماندند و موافقت کردند که در سال آینده به سیاست مالی حمایتی خود ​​ادامه دهند. هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۲.۳۱ دلار رسید. پلاتین در ۹۳۸.۰۰ دلار ثابت بود و پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۸۴۹.۱۹ دلار رسید.

  • افزایش قیمت رمزارزها پس از ریزش سنگین

در بازار ارزهای رمزنگاری شده امروز صبح ساعت ۹:۴۰ به وقت تهران، قیمت بیت کوین با افزایش ۳.۸۷ درصدی در ۵۱۰۱۰.۰۰ دلار و اتریوم با افزایش۳.۳۰ درصدی ۴۳۵۶.۹۰ در قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =