• ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 129093
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳۸۷۰ واحدی معادل ۱.۰۶ درصدی به یک میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۶۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۳۷  واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه بیست و هشتم آذرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی  شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۴۳۸ واحدی معادل ۱.۰۶ درصد به رقم ۳۲۰ هزار و ۲۳۴ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با  افت ۳۴۸۴  واحدی، عدد ۳۴۳ هزار و ۴۹۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۱۹۱  واحدی به رقم ۲۱۶ هزار و ۵۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۹۸۲۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۴۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۵۸۲  واحد کاهش به رقم ۹۶۸ هزار و ۹۴۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۰۳۲۱ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۳۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، شستا، شپنا، وغدیر و خودرو با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، شپدیس و کنور، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۵۹۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۵۲ هزار و ۲۵۰ نوبت معامله و به ارزش ۳۰ هزار و ۹۵۱  میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غمارگ(مارگارین‌ ) با ۴.۹۶  درصد رشد و پس از آن، نمادهای آبادا، کدما، سهرمز و بموتو بود. همچنین نماد معاملاتی غاذر(کشت‌وصنعت‌پیاذر ) با ۴.۹۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای مرقام، شگل، دروز و ثاباد قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =