• ۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
  • خبرنگار: tehrani
  • کد خبر: 129166
صمت

وزیر صمت گفت: ۹۰ پروژه ای که برای اصلاح ساز و کارها و فرایند در این وزارتخانه طراحی کردیم تقریباً تمام خلاء ها و نقص‌هایی که وجود داشته است، جبران می شود.

به گزارش ایبِنا، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه نشست مشترک با رییس کل دیوان محاسبات کشور گفت: تقاضای خودرو در کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه است و آنچه امسال تولید خواهد شد یک میلیون دستگاه است که ۵۰۰ هزار دستگاه کمبود عرضه خواهیم داشت این کمبود در سال آینده جبران خواهد شد.

وی افزود: طبق برنامه، افزایش تولید خودرو پیش بینی شده و متناسب با تقاضا عرضه خواهیم کرد و با این فرایند، قرعه کشی خودرو در سال ۱۴۰۱ حذف می شود.

وزیر صمت درباره آخرین برنامه های دولت برای اصلاح پرداخت یارانه ها گفت: طبق طرحی که کار مطالعاتی آن در حال انجام است، یارانه ها قطع نخواهد شد بلکه یارانه هایی که بی هدف پرداخت می شد و معمولا به دست مردم نمی رسید، هدفمند می شود.

فاطمی امین تصریح کرد:​ البته آخرین تصمیمات از جانب سخنگوی این طرح اعلام خواهد، اما خلاصه مطلب این است که با ایجاد رانت، یارانه ها به دست مردم نمی رسید چرا که شاهدیم ارز ۴۲۰۰ برای خرید نهاده های دامی مانند ذرت، کنجاله و سویا پرداخت و این کالاها وارد کشور می شود، اما کالاهای تولیدی مانند مرغ، تخم مرغ و لبنیات متناسب با ارز ۴۲۰۰ عرضه نمی شود و انحراف منابع داریم.

وی همچنین درباره جلسه مشترک امروز با مسئولان دیوان محاسبات کشور گفت: ۷ قانون در حوزه تولید وجود دارد که در جلسه امروز آنها را مرو کردیم و مواردی از آن الزاماتی است که باید اجرا می شد.

وزیر صمت افزود: خبری که به اعضای جلسه دادم این بود که با ۹۰ پروژه ای که برای اصلاح سازکارها و فرایند در این وزارتخانه طراحی کردیم تقریباً تمام خلاء ها و نقص هایی که وجود داشته است جبران می شود.

فاطمی امین گفت:​ مقرر شد مفادی از قوانین گذشته تاکنون که اجرا نشده یا ناقص اجرا شده است و کارهایی که متناسب با آن باید برنامه ریزی می کردیم رفع نقص شود که این کار را به کارگروهی ویژه ارائه می دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =