• ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
  • کد خبر: 129569
بورس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت که موارد حمایتی خوبی از سوی دولت و مجلس در خصوص بورس در بودجه ۱۴۰۱ گنجانده شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از سنا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت خوبی از بورس در بودجه ۱۴۰۱ می‌شود گفت: خوشبختانه رویکرد رییس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی نسبت به بازار سرمایه قابل توجه است به طوری که حمایت از بازار در رأس برنامه‌های کمیسیون اقتصادی و دیگر کمیسیون‌ها قرار دارد.

محسن علیزاده افزود: موارد حمایتی خوبی از سوی رییس جمهور و وزیر اقتصاد از بورس در بودجه ۱۴۰۱ گنجانده شده و حساسیت حمایت از بازار سرمایه در تمام نمایندگان و کمیسیون‌های مجلس وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کمترین تنش در بودجه ۱۴۰۱ از سوی مجلس برای بازار سرمایه وجود دارد، ادامه داد: به دنبال استقلال بخشی به ساختار سازمان بورس و اوراق بهادار هستیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رییس سازمان بورس به عنوان عضو شورای پول و اعتبار و عضو ثابت هیات دولت در جلسه‌های مربوط به بازار سرمایه شرکت خواهند کرد و در تمامی این جلسه‌ها، نظر رییس سازمان بورس گرفته خواهد شد و به صورت رسمی، نماینده کانون سهامداران حقیقی به اعضای شورای عالی بورس اضافه خواهد شد تا بتوانند از حقوق خودشان دفاع کنند.

علیزاده درباره ۱۶ و ۱۴ ماده ای که در پیش نویس اصلاحیه قانون بازار سرمایه وجود دارد، خاطر نشان کرد: تقریبا بعد از جمع آوری نظر سایر تشکل‌ها و نهادها، می‌توان این پیش نویس را تمام کرد اما در خصوص سایر پیشنهاداتی که از تشکل‌های مختلف از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار آمده است، اگر قرار باشد به این مواد اضافه شود نیاز به زمان بیشتری است تا به جمع بندی نهایی برسیم تا در صحن علنی مجلس رای‌گیری شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =