داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی

رییس کل سازمان امور مالیاتی بر مالیات‌ستانی از بخش خاکستری اقتصاد کشور که در گذشته ازپرداخت مالیات اجتناب کرده اند، تاکید نمود و اظهار داشت: در دوره جدید توجه ویژه‏ ای بر شناسایی مودیان جدید شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از رسانه مالیاتی ایران، داود منظور گفت: در شرایطی که پیش از این تنها شش میلیون مودی مالیاتی در کشور داشتیم، در دوره جدید حدود سه میلیون مودی جدید شناسایی شده اند و برنامه ریزی شده برای تحقق تکالیف سازمان و کمک به افزایش درآمدهای مالیاتی سال آینده، از محل ساماندهی مالیات مودیان جدید واجد شرایط اقدام شود و فشار مضاعفی بر مودیان قبلی وارد نشود.

وی با بیان این که اخذمالیات در کشور صرفا بر اساس قانون خواهد بود و ریالی خارج از چارچوب قوانین مالیاتی اخذ نمی شود، به سیاست دولت سیزدهم برای برقراری عدالت مالیاتی اشاره کرد و افزود: امروز با وجود بانک های اطلاعاتی جامع و دسترسی به اطلاعات فعالان اقتصادی، فرار مالیاتی و دور زدن قوانین ناظر بر حقوق عامه دیگر کار آسانی نیست.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارای در ادامه با اشاره به سه پایه مالیاتی جدید شامل مالیات بر خانه های خالی، مالیات برخانه های لوکس و باغ ویلاها و مالیات برخودروهای لوکس بیان کرد: این پایه های مالیاتی در سال های قبل در قانون بودجه می آمد اما اجرایی نشده بود ولی در سال جاری با استفاده از اطلاعات سامانه املاک وزارت راه و شهرسازی و سامانه نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمد.

منظور همچنین از حذف معافیت مالیات بر سود سپرده های بانکی اشخاص حقوقی در سال آینده خبر داد و اضافه کرد: از سال آینده دو درصد مالیات علی الحساب از ارائه کنندگان خدمات به موسسات دولتی و شرکت ها دریافت خواهد شد.

وی در پایان از اجرای فاز اول قانون پایانه های فروشگاهی و حرکت به سمت تحقق هوشمندسازی نظام مالیاتی خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =