• ۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
  • خبرنگار: tehrani
  • کد خبر: 130888
سکه

در هفته نخست اسفند ماه قیمت طلا و سکه در بازار دستخوش نوساناتی شد که متاثر از نرخ انس جهانی و همچنین ارز در بازار داخلی بود اما با این حال تا اواسط هفته شاهد کاهش قیمت ها در بازار فلز زرد بودیم.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ , نرخ انس جهانی با افزایش همراه بود اما به دلیل کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بودیم. انس جهانی ۱۹۰۰ دلار قیمت گذاری و قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیز عرضه شد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۱۷۳ هزار تومان به فروش رسید.

اولین روز اسفند ماه با روند کاهشی قیمت ها در بازار طلا و سکه آغاز شد و به دلیل دلیل افت قیمت ارز شاهد کاهش قیمت طلا و سکه نیز بودیم. در این روز انس جهانی به ۱۹۰۰ دلار رسید و به این ترتیب قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان فروخته شد. هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان به فروش رسید.

دومین روز از آخرین ماه سال ۱۴۰۰ نیز روند کاهش قبمت ها ادامه داشت و با افت قیمت ۱۱ دلاری انس جهانی و کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی و کاهش قیمت‌های طلا و سکه در بازار مواجه شدیم.
روز دوشنبه اولین هفته اسفند ماه, انس جهانی طلا به ۱۸۸۹ دلار رسید و سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان عرضه شد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۷۲ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۷۸ هزار تومان به فروش ‌رسید.

سوم اسفند ماه نرخ انس جهانی امروز به ۱۹۱۲ دلار رسید و هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۶۰۰، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان عرضه شد. همچنین هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۱۲۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۱۸۴ هزار تومان به فروش رسید.

چهارشنبه ۴اسفند امروز ۴ اسفند مانند روز قبل از خود شاهد نوسانات بازار ارز و انس جهانی بودیم. در این روز  انس جهانی به ۱۸۹۵ دلار رسید و قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در این روز یک میلیون و ۱۹۳ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان به فروش رسید.

در آخرین روز از هفته نخست اسنفد ماه نیز قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم به یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان ، قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار ۱ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت هر گرم طلای دست دوم یک میلیون ۱۹۵ هزار و ۶۵۷ تومان رسید. سکه امامی در بازار پنجشنبه با قیمت  ۱۲ میلیون و ۶۴ هزار تومان، سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۹۰۴ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان به فروش رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =