وام ازدواج

شبکه بانکی از ابتدای مردادماه سال جاری با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا پایان هفته هشتم به بیش از ۳۹۵ هزار نفر وام پرداخت کرد و تعداد بالغ بر ۴۷ هزار نفر نیز تمام مراحل ثبت نامی را گذراندند.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، حدود ۹۸ هزار فقره از مجموع وام‌های پرداختی در استان‌های محروم و کم‌برخوردار و بالغ بر ۲۹۷ هزار فقره پرداخت نیز در سایر استان‌ها و مناطق کشور صورت گرفته است.

لازم به ذکر است قبل از اجرای طرح در اول مردادماه سال جاری تعداد افراد در صف (ثبت نام در سامانه وام ازدواج) بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر بوده است که در پایان هفته هشتم از اجرای طرح ضربتی تعداد ۳۱۰ هزار نفر از  افراد در صف سامانه کاهش یافته است.

همچنین تعداد افراد در صف سامانه وام از بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در ابتدای طرح  به ۱۹۰ هزارنفر در روز ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۶ کاهش یافته است. لازم به ذکر است که عدم تعادل در تعداد پرداختی وام و کاهش تعداد متقاضیان در صف به دلیل ثبت نام حدود ۱۲۷هزار نفر متقاضی جدید در طول اجرای طرح است.

تعداد پرداختی وام ازدواج از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۷۲۷ هزار فقره بوده که ۵۴ درصد آن (۳۹۵ هزار فقره) مربوط به هشت هفته اجرای طرح بوده است.

تعداد وام پرداخت شده در مناطق محروم طی چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر ۷۶ هزار نفر بوده لیکن در مدت هشت هفته از اجرای طرح و با توجه به اولویت تعیین شده از سوی بانک مرکزی حدود ۹۸ هزار نفر از تسهیلات فوق بهره مند شده اند.

قابل تاکید است تمام افراد ثبت نامی قبل از تیرماه ۱۳۹۶ تعیین شعبه شده و یا در حال طی سایر مراحل اخذ وام می باشند.

در طول هشت هفته از اجرای طرح، تعداد وام دریافتی از سوی متقاضیان زن ۱۸۱ هزار نفر و متقاضیان مرد ۲۱۴ هزار نفر بوده است و بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج در طول این دوره از نظر سنی در بین زنان ۲۰ تا ۲۵ سال و در آقایان بین ۲۵ تا ۳۰ سال سن قرار دارند.

گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری ۳۴۰ هزار نفر در صف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار داشته اند که در پایان هفته هشتم این تعداد به ۱۹۰ هزار نفر در صف کاهش یافته است که از این تعداد نیز بالغ بر ۱۵۸ هزار نفر تعیین شعبه شده و در حال گذراندن سایر مراحل هستند.

لازم به ذکر است از حدود ۳۲ هزار نفر متقاضی باقیمانده تعیین شعبه نشده، قریب به اتفاق آنان از سه ماهه دوم سال جاری به بعد در سامانه ثبت نام کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =