بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بی اعتنایی بازار سرمایه به اظهارات روز گذشته ترامپ، از حمایت مجلس نسبت به تقویت بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش ایبِنا، شهاب نادری با اشاره به چراغ سبز بازار بورس به سرمایه گذاران با تداوم رشد شاخص، از حمایت مجلس از تقویت بازار سرمایه خبر داد و به خبرگزاری خانه ملت گفت: به طور طبیعی عملکرد بازار سرمایه کشور متاثر از وضعیت اقتصادی آن کشور است؛ بنابراین نمی توان عنوان کرد بازار بورس نسبت به سایر بخش های اقتصادی ضعیف بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در صورتی که برنامه دولت برای خروج بخش های مختلف از رکود اقتصادی تحقق پیدا کند، انگیزه برای سرمایه گذاری در بازار بورس بالا می رود.

وی افزود: با وجود اینکه در برخی اوقات اخبار سیاسی بازار بورس را تحت تاثیر قرار می دهد، اما بازار بورس کشور روز گذشته به اظهارات بی پایه و اساس ترامپ درباره جمهوری اسلامی ایران اعتنایی نداشت و حتی با شاخص کل بازار بورس با رشد بیش از ۵۰۰ واحدی روبرو شد.

نادری تاکید کرد: اگر تیم اقتصادی دولت دوازدهم برنامه ریزی جامعی داشته باشد می توان با استفاده از ظرفیت بازار بورس نقدینگی های جامعه را در مسیر رونق تولید سوق داد.

وی ادامه داد: شاخص بورس تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد رشد داشته، در صورتی که بازار سوداگری در بخش ارز داغ نشده و بخشی از سرمایه گذاران در بورس سرمایه گذاری می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: تقویت بازار بورس یکی از راهکارهای تقویت اقتصاد کشور است و مجلس از این موضوع حمایت می کند؛ البته همراه با انجام این مهم باید اقدامات اساسی دیگری نیز در اقتصاد انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =