سهام عدالت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه پیش‌نویس طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی به نحوه اجرا و واگذاری سود سهام عدالت انتقاد کرد و گفت: دریافت وجه از دارندگان سهام عدالت برای تکمیل شدن مالکیت آنها منطقی نیست و باید این روش در پرداخت سود سهام عدالت اصلاح شود.

رییس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مهم‌ترین اولویت دولت را واگذاری اصل سهام عدالت به دارندگان این سهام دانست و اظهارداشت: با توجه به اینکه دولت در زمینه واگذاری اصل سهام عدالت هنوز تصمیمی اتخاذ نکرده و به جمع‌بندی نرسیده،  امکان واگذاری آن وجود ندارد و گرفتن وجه نیز توجیه منطقی و اقتصادی ندارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس ضمن اینکه بازنگری در نحوه واگذاری و پرداخت سود سهام عدالت را ضروری دانست، گفت: نکته قابل توجه در پرداخت سود سهام عدالت این است که، مبلغ این سود به قدری ناچیز است که مشکلی را از اقشار کم‌درآمد جامعه رفع نمی‌کند.

پورابراهیمی اضافه کرد: براساس اخباری که کسب کرده‌ایم،  قرار است دولت لایحه‌ای در جهت تعیین تکلیف وضعیت پرداخت سود سهام عدالت و نیز چگونگی واگذاری‌های آن به مجلس ارائه کند.

وی افراد تحت پوشش دریافت سود سهام عدالت را ۴۰ میلیون نفر اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع چگونگی پرداخت سود سهام عدالت، معتقدم که اشکالاتی در آن وجود دارد که در کمیسیون اقتصادی مجلس آن را پیگیری می‌کنیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان همچنین از تهیه پیش‌نویس طرحی در این کمیسیون به منظور ساماندهی وضعیت سهام عدالت خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =