تقوی نژاد

رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت : تحول سازمان های مالیاتی با اصلاح قوانین، مقررات و دیجیتال سازی محقق می شود.

به گزارش ایبِنا، سید کامل تقوی نژاد امروز در چهاردهمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی با بیان اینکه در این کنفرانس دو موضوع تحول نظام مالیاتی و خدمات دیجیتال بررسی می شود، گفت: تحول سازمان های مالیاتی را در اصلاح قوانین و مقررات و دیجیتال سازی می توان دنبال کرد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی اظهارداشت: این سازمان در سال های اخیر از طریق سامانه، دریافت اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و حقیقی و ارسال صورت معاملات خرید فصلی و سامانه مالیات حقوق و ... را عملیاتی کرده است.

تقوی نژاد ادامه داد: این سامانه ها در پرتال سازمان مالیاتی قرار دارد. علاوه بر این نرم افزارهای دیگری نیز راه اندازی شده که حل اختلافات مالیاتی را پشتیبانی می کند.

طرح جامع مالیاتی

از سویی دیگر، طرح جامع مالیاتی در پنج محور و۳۲ پروژه از ۱۰ سال قبل تا به امروز دنبال شده است.

وی افزود: هسته اصلی طرح بزرگ، نرم افزاری است که ثبت نام، پردازش و حسابرسی را مورد پشتیبانی قرار می دهد.

تقوی نژاد در ادامه گفت: در عین حال صحت اظهارنامه مودیان نیز بررسی می شود. همچنین اصلاح قوانین و مقررات که در سال ۹۴ به تصویب مجلس رسید باعث افزایش ضمانت های اجرایی قانون شد.

معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: دسترسی به اطلاعات هویتی و عملکرد افراد باعث افزایش شفافیت شده است.

دیجیتالی شدن پدیده ها

رییس کل سازمان امور مالیاتی اضافه کرد : لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده تحویل مجلس شده و در این بخش لایحه صندوق های مکانیزه فروش نیز به مجلس ارائه است.

وی خاطرنشان کرد: ایران مانند سایر کشورها با دیجیتالی شدن پدیده ها مواجه است و این موضوع کسب و کارها را متحول کرده است.

تقوی نژاد افزود: برای شناسایی کسب و کارهای مجازی فعالیت هایی را در سازمان آغاز کرده ایم ولی در این بخش با مشکلاتی مواجه هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =