• ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • کد خبر: 79319
مسعود کرباسیان

وزیر اقتصاد با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس، ضمن تبادل نظر در خصوص مسائل جاری اقتصاد کشور به سوالات برخی از نمایندگان پاسخ داد.

به گزارش ایبِنا، مسعود کرباسیان در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه واگذاری پتروشیمی باختر گفت: همانطور که می دانید مالکیت این پتروشیمی در اختیار دولت نیست و ما فقط مالکیت حدود ۲۸ درصد از  آن را داریم که هم در خصوص بررسی عملکرد و تحقیق و تفحص درباره عملکردمان منطبق با میزان سهامی که داریم و هم واگذاری آن آماده ایم.

بر پایه این گزارش، وزیر اقتصاد همچنین در پاسخ به پرسش محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر نیز  در خصوص علت عدم اجرای صریح جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم در پرداخت سهم شهرک های صنعتی استان ها از مالیات بر ارزش افزوده اظهارداشت: یکی از برنامه های دولت، تامین بودجه از طریق درآمدهای غیرنفتی است. در حال حاضر حدود ۸۰ درصد عوارض ارزش افزوده وصولی، مورد بند ۲ است و دولت آن را در اختیار وزارت کشور قرار می دهد. بنده از هر اقدامی که منجر به رونق تولید شود استقبال می کنم و آمادگی کامل داریم که دغدغه مجلس را در این خصوص رفع کنیم.

گفتنی است، بر همین اساس توافق شد تا کار گروه ویژه ای شامل نمایندگان سازمان امور مالیاتی، کمیسیون اقتصادی مجلس و با دعوت از آقای فرهنگی تشکیل و ظرف ده روز کاری پیشنهاد خود در  خصوص چگونگی اجرای جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم  را ارایه نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =