صکوک

مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اعلام کرد: پس از پرداخت آخرین قسط و مبلغ اصل اوراق در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۶، صکوک اجاره رایتل سررسید شد.

به گزارش ایبِنا، شرکت خدمات ارتباطی رایتل «سهامی خاص» تاکنون سه بار از طریق انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه مجموعاً به ارزش ۸ هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی کرده است.

بر مبنای آمارهای موجود، اولین صکوک شرکت یاد شده در دی ماه سال ۱۳۹۲ جهت خرید تجهیزات سایت های Access-Net منتشر شده بود که پس از پرداخت آخرین قسط و مبلغ اصل اوراق در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۶ سررسید شد.

بر این اساس، شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم «با مسئولیت محدود» صکوک اجاره شرکت خدمات ارتباطی رایتل را با نماد «صایتل» و نرخ اجاره بهای سالیانه ۲۰ درصد از طریق فرابورس عرضه کرد.

همچنین این اوراق، چهار ساله، بانام و قابل معامله در فرابورس بود که اجاره‌ بهای آن ماهیانه در مواعد مقرر به حساب خریداران واریز می‌شد.

افزون بر این، مبلغ اصل اوراق و اجاره‌ بهای چهل و هشتم «آخرین اجاره‌ بها» از صکوک رایتل مجموعاً به مبلغ ۳.۰۴۹ میلیارد ریال توسط شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم دریافت و توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان این اوراق واریز شد.

حجم معامله صکوک در بازار سرمایه

هم اکنون ۲۹ صکوک در بازار سرمایه در حال معامله هستند و از ابتدای انتشار صکوک در بازار سرمایه ایران یعنی از سال ۱۳۸۹ تاکنون ۱۸ مورد از انواع صکوک منتشره مجموعاً به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال سررسید شده که همگی در مواعد مقرر تسویه شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =