توزیع اسکناس نو در آستانه عید غدیر

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد نحوه افزایش سرمایه بانکهای عامل تسهیلات مسکن، گفت: منابعی از صندوق توسعه نزد این بانکها سپرده گذاری شده تا از امتیاز آن وام بدهند

به گزارش ایبِنا، قلی الله قلی زاده  با تاکید بر ضرورت تسریع در افزایش سرمایه بانک ها برای تقویت قدرت تسهیلات دهی آن ها در حوزه مسکن، گفت: درگیری برخی از بانک های عامل در حوزه تسهیلات دهی در بخش مسکن با محدودیت های مالی، روند پرداخت وام را با مشکل مواجه کرده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موافقت با افزایش سرمایه بانک های عامل در حوزه تسهیلات دهی در بخش مسکن می تواند منشا اثرات خوبی برای کشور باشد، افزود: خوشبختانه در مصوبات کمیسیون تلفیق افزایش سرمایه بانک های عامل در حوزه پرداخت وام مسکن روزنه امیدی است که اگر در صحن مجلس نیز مصوب شود بار سنگینی از دوش نظام بانکی برداشته خواهد شد.

افزایش سرمایه بانک های عامل در حوزه تسهیلات مسکن ضروری است

الله قلی زاده با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص نحوه افزایش سرمایه بانک های عامل در حوزه تسهیلات مسکن، تصریح کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش سرمایه بانک ها در حوزه وام مسکن به این مهم اشاره دارد که منابعی از صندوق توسعه ملی نزد بانک های عامل سپرده گذاری شده و از امتیاز آن ها پرداخت وام بدون محدودیت صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به صفر بودن رقم سود سپرده حاصل از منابع سپرده گذاری شده منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک ها بهبود وضعیت تسهیلات دهی نیز رخ می دهد، گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در حوزه مسکن به میزان 50 درصد نمونه مزایای سپرده گذاری صندوق توسعه ملی نزد بانک های عامل است.

الله قلی زاده تاکید کرد: مجلس و هم دولت برای افزایش سرمایه بانک های عامل در حوزه مسکن باید همکاری کنند در غیر این صورت بانک ها برای تسهیلات دهی دستشان بسته خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهبود وضعیت بازار مسکن با این مصوبه نزدیک است، گفت: البته رونق بازار مسکن صرفا به این موضوع بستگی ندارد و عوامل بسیاری در این حوزه دخیل است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =