پورابراهیمی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وضعیت همه موسسات اعتباری غیرمجاز تا نیمه اول سال آینده تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش ایبِنا، محمدرضا پور ابراهیمی اظهارداشت: بر اساس آنچه در جلسه مشترک کمیسیون با مسئولان بانک مرکزی مطرح شد، مقرر کردیم در چند روز آینده بانک مرکزی برنامه خود را برای مشخص شدن نهایی وضع این مؤسسات اعلام کند.

وی با بیان اینکه مغایرت‌های جدی میان اطلاعات بانک مرکزی و تصمیمات میدانی وجود دارد، گفت: بانک مرکزی همه مغایرت‌های موجود در مؤسسات مالی را تا پایان امسال برطرف خواهد کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مقرر شد هر یک از بانک‌ها سامانه‌ای را در اختیار مردم قرار دهند تا آخرین وضعیت موسسات در آن دیده شود، افزود: گزارش‌هایی که منجر به بروز پدیده مؤسسات غیرمجاز مالی اعتباری شده است در این کمیسیون بررسی شده و ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم وضع همه کسانی را که در این دولت و دولت قبل به علت قصور یا تقصیر موجب بروز این مشکلات شده‌اند، تعیین تکلیف و به مردم گزارش کند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بانک مرکزی یکی از طرح های کمیسیون اقتصادی مجلس است، گفت: ساختار نظارتی بانک مرکزی سنتی است و پس از وقوع به مشکلات ورود می‌کند در حالی که باید این نظارت به روز و برخط و پیشگیرانه باشد. ­

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =