• ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • کد خبر: 83273
بورس

آمار معاملات هفته گذشته مشخص می کند که شاخص کل با ۱.۱ درصد افت و ارزش بازار با بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان کاهش وضعیت تالار شیشه ای را همچنان در یک روند نزولی حفظ کرده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شاخص کل در پایان معاملات هفته منتهی ۱۶ اسفند ماه ۹۶، با ۱۱۰۰ واحد کاهش و رسیدن به ۹۶ هزار و ۸۶ واحد و ارزش بازار با اندکی بیش از یک هزار میلیارد تومان افت و رسیدن به ۳۸۶ هزار و ۳۳۷ میلیارد تومان نسبت به هفته قبل با افت مواجه شده اند.

ریزش نماگرهای بازار اول و دوم

در سویی دیگر، اوضاع برای سایر بازارهای معاملاتی نیز در هفته سوم اسفند ماه سال جاری آن چنان مساعد نبود و دو بازار اصلی بورس نیز با کاهش شاخص ها مواجه شدند به طوری که شاخص بازار اول با ۸۶۳  واحد کاهش به رقم ۶۸.۷۰۹  واحد و شاخص بازار دوم با ۱.۹۲۱ واحد افت عدد ۲۰۶.۷۵۶  واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول با  ۱.۲  درصد ریزش  و ۰.۰۹  درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.

افت ارزش کل معاملات

این گزارش می افزاید:‌ ارزش کل معاملات اوراق بهادار در پنج روز کاری هفته گذشته، به ۱۴.۴۹۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۱۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین تابلوهای معاملاتی تالار شیشه ای مشخص کرد که تعداد ۶.۳۹۱  میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۴۸۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۸  و ۳۶ درصد افزایش را نسبت به هفته دوم اسفند ماه برای فعالان بازار سهام رقم زد.

صندوق های سرمایه گذاری

افزون بر این،  تعداد ۱۰۰ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰۳۷ میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت و به ترتیب با ۷۳ درصد و ۷۶ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =