بازار تهران در آستانه عید غدیر

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر صمت دستور تشکیل ۴ کمیته متشکل از نمایندگان اصناف را برای بررسی و حل مشکلات پیش روی اصناف تشکیل صادر کرد.

به گزارش ایبِنا، حسن یونس سینکی در جلسه ای که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان اتحادیه‌های صنفی تشکیل شد با بیان این مطلب، افزود: این اتفاقات از ناحیه بعضی بدخواهان پشت صحنه ای است که خواستند اصناف کشور را دست مایه این اتفاقات قرار دهند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: جامعه صنفی در سراسر کشور در همه مقاطع اقتصادی و اجتماعی با همه توانمندی‌های تخصصی و حرفه ای خود برای آرامش بازار و عرضه مناسب کالاها برای همه آحاد ملت فعال هستند.

سینکی در ادامه بیان داشت: با تمامی سختی‌هایی که امروز متوجه جامعه اقتصادی کشور است، اما اصناف شفاف و صریح اعلام کردند که از همه توانمندی های حرفه ای خود برای حفظ آرامش بازار استفاده می‌کنند.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خواسته‌های اصناف متاثر از شرایط امروز کشور ایجاد شده است، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور دادند تا ۴ کمیته تخصصی تشکیل شود تا در آنها تمامی مسایل اقتصادی جامعه امروز کشور که در حوزه اصناف جلوه پیدا کرده است مانند مشکلات گمرکی و مسایل مربوط به ترخیص کالا، بخش قیمت گذاری و عرضه کالا در شرایط امروز مورد بررسی و حل و فصل قرار بگیرد.

سینکی افزود: مقرر شد کمیته ها حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز تشکیل و نارسائی های احتمالی را احصا کنند تا با اختیاری که وزیر به بنده و کمیته ها تفویض کردند انشاءالله برای رفع مشکلات فورا تصمیم گیری کنیم.

در ادامه نمایندگان اتحادیه ها و اصناف بخشی از مطالبات و مشکلات خود را برای تسهیل خدمت دهی به مردم با وزیر در میان گذاشتند. در پایان این جلسه سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت پیرامون موضوعات مطرح شده با روسای اتحادیه ها گفتگو کرد و برای حل مشکلات هر یک جلساتی را تنظیم کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =