نظام بانکی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهارداشت: نباید برای افزایش سرمایه بانک ها از روش تزریق منابع دولتی استفاده شود.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا درباره راهکارهای افزایش سرمایه بانک ها، گفت: در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان زمانی که به بانک برای دریافت تسهیلات مراجعه می کنند بانک ها عنوان می کنند با محدودیت منابع روبرو هستند؛ بنابراین برای رشد تسهیلات دهی بانک ها در شرایط فعلی، میزان سرمایه بانک ها باید افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم اصلاح سیستم بانکی کشور تاکید کرد و ادامه داد: روش افزایش سرمایه بانک ها بسیار مهم است چرا که با هر روشی نمی توان سرمایه بانک ها را افزایش داد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: میزان درآمدهای دولت محدود است و با توجه به تداوم کارشکنی دشمنان که روی میزان درآمدهای دولتی تاثیر گذار است؛ بنابراین نباید برای افزایش سرمایه بانک ها از روش تزریق منابع دولتی استفاده شود.

افزایش سرمایه بانک ها با فروش اموال غیرمنقول بانکها

یوسفیان ملا تصریح کرد: حدود ۸۰ درصد از بودجه کشور جاری است که می توان به حقوق کارمندان دولت اشاره کرد و نمی توان از این منابع صرف افزایش سرمایه بانک ها شود از طرفی اگر از بودجه محدود عمرانی نیز منابعی به افزایش سرمایه بانک ها اختصاص داده شود تبعات خاص خود مانند بیکاری را در پی دارد.

وی ادامه داد: فروش اموال غیرمنقول و املاک بانک ها یکی از راهکارهای مهم برای افزایش سرمایه بانک ها محسوب می شود که باید بانک ها به انجام این مهم توجه کنند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بانک ها معوقات کلان دارند که باید وصول شود از طرفی در ارائه وام های کلان بانکی باید دقت و حساسیت بیشتر وجود داشته باشد تا تبدیل به معوق های کلان نشود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =