پست بانک

براساس تفاهم‌نامه منعقده بین پست‌بانک‌ و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، تعداد ۱۰۰۰ فقره تسهیلات ۷۵۰ میلیون ریالی و۱۲ هزار فقره ۲۵۰ میلیون ریالی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری پرداخت می‌ شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی پست‌ بانک‌ ایران، درراستای تحقق اهداف دولت در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری و به‌منظور مشارکت در نوسازی تاکسی‌ها و ون‌های فرسوده، تفاهم‌نامه‌ای بین پست‌ بانک‌ ایران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور امضاء شد که براساس آن تسهیلات مورد نیاز به صاحبان تاکسی‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: براساس این تفاهم‌نامه؛ متقاضیان ازسوی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به پست‌بانک‌ایران معرفی و پس از انجام اعتبارسنجی لازم براساس سیاست‌ها و ضوابط اعتباری بانک، تسهیلات موردنیاز واگذار می‌گردد.

فرحی افزود: اعتبار این طرح از ابتدای تیرماه سال جاری به مدت یکسال می‌باشد و در مرحله اول پرداخت این تسهیلات برای ۱۲هزار متقاضی دارنده تاکسی فرسوده و ۱۰۰۰ متقاضی دارنده ون فرسوده درنظر گرفته شده که درصورت ایفای تعهدات طرفین، در مرحله دوم ۱۵ هزار متقاضی دیگر نیز می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند.

مدیرعامل پست بانک ایران اظهارداشت: مبلغ تسهیلات برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده به ازای هر دستگاه تاکسی حداکثر ۲۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۴۸ماهه و مبلغ تسهیلات برای ون‌های فرسوده نیز به ازای هر دستگاه ۷۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۶۰ ماهه تعیین گردیده که نرخ سود آن براساس مصوبه بانک مرکزی ۱۸درصد می‌باشد.

گفتنی است، متقاضیان برای بهره‌مندی از این تسهیلات می‌توانند به اتحادیه‌های تاکسیرانی‌ شهری در سراسر کشور مراجعه نموده و نسبت به کسب اطلاعات و ثبت‌نام اقدام نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =