• ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • کد خبر: 88622
بورس

معاملات روز جاری بازار سهام با نوسان اندک به پایان رسید.

به گزارش ایبِنا، بر اساس آمارهای روز جاری شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ماه ۹۷ با نوسان همراه شد. بر اساس این گزارش، شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۸ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۶۴ واحد، شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۲۳۰ واحدی به رقم  ۱۱۷ هزار و ۵۱ واحد، شاخص بازار اول با افزایش ۱۴۸ واحدی به رقم ۷۸ هزار و ۵۵ واحد و شاخص بازار دوم با افزایش ۱۳۱۱ واحدی به ۲۲۳ هزار و ۱۰۸ واحد رسید.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی پارس با ۲۰۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با ۶۰ واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با ۴۷ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۱۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ۱۱ واحد و ایران خودرو با ۹ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۰۰ میلیارد  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۹۵ میلیون و ۲۸۹ هزار سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۱ هزار و ۳۱۰ نوبت داد و ستد بود.

گردش نمادها

این گزارش می افزاید : طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کشاورزی و دامپروری مگسال و حق تقدم استفاده نشده آن، صنعتی و شیمیایی رنگین، قاسم ایران، حق تقدم استفاده نشده داروسازی سبحان انکولوژی، شیشه‌سازی مینا و حق تقدم خرید سهام آن، اقتصادی و خودکفایی آزادگان، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، صنعتی و شیمیایی رنگین و پتروشیمی پارس» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «عمران و توسعه شاهد، قند ثابت خراسان، بیمه حافظ، بیمه سرمد، آلوم تک، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، سیمان باقران، گز سکه، ماداکتو استیل کرد، بیمه تعاون، تولید سموم علف‌کش، بیمه آرمان، بیمه حکمت صبا، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، کشت دام قیام اصفهان، پالایش نفت لاوان، گروه صنعتی سدید، بیمه نوین، بیمه سینا، رهشاد سپاهان، کارتن مشهد، کشت و صنعت آب‌شیرین، گروه صنعتی پاکشو، پست بانک ایران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، حفاری شمال، بانک‌تجارت، ‌ کارخانجات نساجی بروجرد، اوراق فروش تبعی گروه صنعتی پاکشو» متوقف شدند.

افزون بر این، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد. در حالی بازار سهام شاهد معاملات درون گروهی و کد به کد حقوقی‌ها نبود که برخی معاملات دوطرفه در نمادهای معاملاتی از جمله در گروه قندی‌ها و تک سهم‌های فرابورسی قابل تامل بود.

معاملات درون گروهی

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در نماد سایپا و در آستانه برگزاری مجمع عادی سالیانه این شرکت شاهد حمایت پرقدرت حقوقی در برابر عرضه‌ حقیقی‌ها بود. این شرکت عملکردی ناامیدکننده را در پایان سال مالی ۹۶ با برجای گذاشتن زیان ۲۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی در صورت‌های مالی تلفیقی همزمان با بازگشت زیان برخی از شرکت‌های وابسته و فرعی به صورت‌های مالی که تعدیل سنواتی کاهنده سود به مبلغ بیش از ۶۷ هزار میلیارد ریال را در بر داشته است حرفی برای گفتن در مجمع امسال نخواهد داشت.

امروز بازار سهام در حالی شاهد واگذاری صف خرید پتروشیمی پارس پس از گذشت ۵ روز معاملاتی بود که با گردش دوباره نقدینگی حاصل از این ارز اولیه در بازار امروز دوباره بازار سهام با تقویت خرید در برابر عرضه سهام و متعادل‌ شدن معاملات البته در حجم معاملاتی پایین روبرو شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =