• ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • کد خبر: 88822
هکر

هکرهای موفق به برداشت تقریبا یک میلیون دلار از بانک« پی آی آر» روسیه شدند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از فین اکسترا، هکرها موفق شدند مبلغ ۹۲۰ هزار دلار را از بانک پی آی آر روسیه سرقت کنند. در همین حال این رقم چند روز پیش از طریق سامانه اتوماسیون ایستگاه کاری مشتریان بانک مرکزی روسیه که به عنوان یک سیستم انتقال وجه بین بانکی و شبیه به سوئیفت است، اتفاق افتاد.

این سامانه به ۱۷ حساب اصلی بانک های روسی مبالغ را انتقال می دهد. البته هکرها بعداز سرقت این مبلغ به دنبال حملات دیگر به بانک پی آی آر روسیه بودند که توسط بازجویان پلیس گروه آی بی شناسایی و جلوی آن گرفته شد.

به گفته بازجویان پلیس گروه آی بی روسیه، این یکی از جدی ترین تهدیدات به بانک ها در سراسر جهان است. این گروه اعلام کرد که رد پای این هکرها پیش از این در بریتانیا، آمریکا و روسیه دیده شده است.

بر همین اساس، هکرها از طریق مسیریاب های قدیمی به بانک پی آی آر روسیه دسترسی پیدا کردند و با نفوذ به سیستم انتقال وجه و ایجاد چندین دستور پرداخت و انتقال وجه این سرقت را رقم زدند.

این اولین سرقت موفق اینترنتی و برداشت وجه از بانک های روسی در سال جاری میلادی  است و پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا ۲ میلیون دلار از یکی از بانک های روسی با هک اینترنتی برداشته شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =