بورس تهران

آمارهای معاملاتی نشان می‌دهد در تیرماه امسال حقوقی‌ها، سهم ۵۲ درصدی از خریدها و ۵۶ درصدی از فروش‌های بورس اوراق بهادار را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش ایبِنا، بررسی معاملات بورس اوراق بهادار در تیرماه گذشته نشان می‌دهد در این مدت ۵۴ درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و ۴۶ درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی صورت گرفته و در خالص معاملات برابر با ۴۲۹۳ میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوقی کاسته و به مالکیت اشخاص حقیقی افزوده شده است‌.

تغییر مالکیت ها

این در حالی است که در ماه گذشته اشخاص حقیقی ۴۸ درصد خریدها و ۴۴ درصد فروش‌ها را به خود اختصاص دادند و حقوقی‌های بازار، سهم ۵۲ درصدی از خریدها و ۵۶ درصدی از فروش‌ها را به نام خود ثبت کردند.

از سوی دیگر اشخاص حقیقی مالکیت خود در سهام ۱۳ گروه را اضافه کردند که در خالص خریدها گروه‌های محصولات شیمیایی با ۵۱۷۹ میلیارد ریال، فلزات اساسی با ۳۰۷ میلیارد ریال، سایر واسطه‌گری‌های مالی با ۲۳۱میلیارد ریال، رایانه و فعالیت‌های وابسته با ۱۲۰ میلیارد ریال و صندوق‌های قابل معامله با ۵۵ میلیارد ریال در رتبه اول تا پنجم این فهرست قرار دارند.

بنا بر این گزارش، حقوقی‌ها نیز در این مدت مالکیت خود را در ۲۶ صنعت افزایش دادند و بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۹۶میلیارد ریال، خودرو و ساخت قطعات با ۲۷۶ میلیارد ریال، استخراج کانه‌های فلزی با ۲۵۹ میلیارد ریال، فعالیت‌های کمکی به نهادهای واسط با ۲۱۰ میلیارد ریال و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با ۱۲۸ میلیارد ریال ۵ گروه اولی هستند که بیشترین تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی را داشته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =