مسکو

هزاران روسی به دنبال طرح پیشنهادی افزایش سن بازنشستگی به ۶۵ سال در خیابان های مسکو تجمع کردند و اعتراض خود را نشان دادند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، بیش از ۱۲ هزار نفر معترض به قانون افزایش سن بازنشستگی در خیابان های مسکو تجمع و به طرح پیشنهادی دولت پوتین اعتراض کردند و چندین نفر هم در این ارتباط بازداشت شدند.

در همین حال مردم با حمل پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود «دزدی را از دارایی ما متوقف کنید» اعتراض خود را به بالا رفتن سن بازنشستگی نشان دادند. طرح پیشنهادی شامل افزایش سن بازنشستگی از ۶۰ سال به ۶۵ سال برای مردان و از ۵۵ سال به ۶۳ سال برای زنان می شود. البته این طرح پیشنهادی بخشی از بسته بودجه ای به منظور تقویت فاینانس های دولت است.  

در این رابطه ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفت: باید بدون در نظر گرفتن احساسات جلو برویم؛ اما از منظر ارزیابی واقعی شرایط اقتصادی و چشم انداز توسعه آن و توسعه اجتماعی باید به آن نگاه کرد.  

بر پایه این گزارش، دیمتری مدودوف نخست وزیر روسیه گفت: طرح اعمال تغییرات در سن بازنشستگی به تدریج از سال ۲۰۱۹ میلادی شروع خواهد شد. همچنین مقامات دولتی روسیه گفته اند که این اقدام می تواند به افزایش متوسط مستمری در روسیه که اکنون تقریبا ۱۴ هزار ۴۰۰ روبل  معادل ۲۲۹.۵۲ دلار است، کمک کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =