شاپور محمدی

رییس سازمان بورس در مراسم پیاده‌سازی پروژهای علمی و کاربردی در راستای حوزه فناوری اطلاعات گفت: در بورس اوراق بهادار و فرابورس برای پذیرش شرکت‌های اینترنتی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این مراسم گفت: از جمله مفاد این تفاهم نامه، ذخیره سازی دادهای سازمان بورس در یک بستر امن و ایجاد پلتفرم  تبادل سریع و کارآمد اطلاعات میان اشخاص حقیقی و عمومی به منظور افزایش سرعت و حجم تبادل اطلاعات است.

همچنین استفاده از دانش و امکانات فنی برای توسعه فرهنگ سازی و اپلیکیشن‌های حوزه بورس و اشتراک گذاری مفاهیم حوزه بورس با کمک بستر فناوری اطلاعات علاوه بر اجرای قوانین مختلف به منظور بستر سازی برای هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات در این تفاهم نامه قید شده است.

عرضه شرکت‌های اینترنتی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به ایبنا درباره عرضه شرکت‌های اینترنتی گفت:  در بورس اوراق بهادار و فرابورس برای پذیرش شرکت‌های اینترنتی هیچ محدودیتی وجود ندارد و اگر مستندات لازم تهیه و ارسال شود، بورس تهران و فرابورس اقدامات لازم برای پذیرش و عرضه سهام این گونه شرکت ها را انجام می دهند. وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم، ارزشگذاری کسب و کارهای اینترنتی در جهان است و در حال حاضر این آمادگی وجود دارد که اقدامات لازم برای این شرکت‌ها انجام شود.

روش محاسبه دارایی‌های شرکت‌ها

رییس سازمان بورس در پاسخ به سوال دیگر ایبنا مبنی بر چگونگی محاسبه دارایی‌های شرکت‌های اینترنتی از جمله ثروت سرمایه محسوس و سرمایه مالکیت فکری و معنوی گفت:  هم اکنون بازار مالکیت فکری و ایده  در فرابورس راه اندازی شده و  باید کمک شود  تا این حوزه نظام‌مند شود. وی افزود: در حوزه ارزش گذاری نیاز به نظام سازماندهی شده داریم و در همین راستا امروز نیز جلسه‌ای با معاونت علمی ریاست جمهوری داریم.

تامین مالی شرکت ها

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: در بحث تامین مالی برخی شرکت ها با ورود به بورس تامین مالی می‌کنند و برخی نیز از طریق صندوق‌های تامین مالی این کار را انجام می‌دهند، هم اکنون کراد فاندینگ با تفاهم نامه‌ای میان وزارت اقتصاد، سازمان بورس و اوراق بهادار، وزارت کار و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قانونی شده و برای تامین مالی کسب و کارها می‌توانند از امکانات این بستر با سقف مشخص استفاده کنند که در شورای عالی بورس تصویب شده و از صاحب نظران حوزه فناوری اطلاعات برای درخواست نظرات خود به منظور تکمیل این حوزه درخواست همکاری کنیم.

بستر امن و ایجاد پلتفرم تبادل سریع

شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این مراسم گفت: از جمله مفاد این ذخیره سازی داده های سازمان بورس در یک بستر امن و ایجاد پلتفرم تبادل سریع و کارآمد اطلاعات میان اشخاص حقیقی و عمومی به منظور افزایش سرعت و حجم تبادل اطلاعات است.

وی افزود: همچنین استفاده از دانش و امکانات فنی برای توسعه فرهنگ سازی و اپلیکیشن‌های حوزه بورس و اشتراک گذاری مفاهیم حوزه بورس با کمک بستر فناوری اطلاعات علاوه بر اجرای قوانین مختلف به منظور بستر سازی برای هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات در این تفاهم نامه قید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =