• ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • کد خبر: 89933
لیر

سخنگوی کرملین گفت: روسیه خواهان استفاده از ارزهای ملی در تجارت با ترکیه است؛ اما این موضوع باید با دقت محاسبه شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روسیه گفت: روسیه خواهان استفاده از ارزهای ملی در تجارت با ترکیه است؛ اما این موضوع نیازمند کار دقیق و موشکافانه ای دارد.  

سخنگوی کرملین در پاسخ به اینکه آیا روسیه در تجارت خود با ترکیه به ارز ملی تغییر رویه می دهد، گفت: موضوع استفاده از ارزهای ملی در عملیات های تجاری ۲ طرفه یک موضوعی است که از طرف روسی برای یک دوره طولانی مدت و در سطوح مختلف از جمله سطح بالا مطرح شده است.

رییس جمهور پوتین بارها در مورد احتمال و اجرایی بودن آن صبحت کرده است. البته این مسئله مشروط به یک کار دقیق و محاسبه موشکافانه دارد؛ این چیزی است که در تجارت دوجانبه و روابط اقتصادی خود برای آن تلاش می کنیم و مسئله ای است که بارها در مذاکرات ۲ سویه ترکیه-روسیه بیان شده است.

در همین حال رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در روز شنبه گفته بود که آماده بکارگیری ارز ملی در تجارت با شرکای خود از جمله، ایران، چین، روسیه و اوکراین است؛ ضمن اینکه اتحادیه اروپا هم در صورت تمایل می تواند وارد این مکانیزم شود.

«پسکوف» گفت: وضعیت مالی و اقتصادی در ترکیه تاکنون بر روی اجرای پروژهای مشترک تاثیر نگذاشته است. وی به این نکته اشاره کرد که نمی دانم این وضعیت می تواند تا حدودی بر روی پیشرفت پروژه ها تاثیر بگذارد یا خیر. این مقام روسی گفت: گمانه زنی ها در مورد کمک مالی احتمالی روسیه به ترکیه درست نیست.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =